W obronie Eryka

Inne nie ujęte wcześniej. Chesz coś napisać nie wiesz gdzie . To miejsce będzie dobre .
waldsen
Nowicjusz

W obronie Eryka

Postby waldsen » Sat Mar 28, 2009 6:45 pm

List otwarty…w obronie Eryka i haloimpresjonizmu….!

Co stało się z prekursorem i ojcem nowego nurtu halo…
Dlaczego tak nagle znikł z witryn doopu i dlaczego do tego
Doszło…? Jakie zakulisowe działania zmusiły do zwinięcia
Żagli naszego NAJWIĘKSZEGO agitatora i entuzjasty całkiem sympatycznego i ciekawego nurtu w sztuce..?
To podstawowe pytanie jakie zadaje sobie, a przede wszystkim tym uczynnym, ideowo poprawnym osobom dla których osobowośc Eryka nie mieściła się w ramach fałszywie rozumianej poprawności.
Czy przypadkiem nadgorliwy cenzor ,moderator (niepotrzebne skreślic) nie wylał dziecka z kąpielą, zubażając i tak mocno odchudzoną w dobrych twórców Galerię doopu…
Tak! Eryk był niegrzeczny, czasami natrętny , zarozumiały i niepoprawny , ale są to b. często cechy znamionujące „wielkich”, wystających ponad głowy innych. Jego „odejście” pozostawia wielką dziurę na stronach tej galerii.Czyni też szkodę na rzecz jeszcze młodego i dopiero rozwijającego się kierunku halo….
Nie skazujmy na niebyt być może jednego z ciekawszych autorów obecnych na tych łamach. Nie obrażajmy się z byle powodu i przyczyny , bo w końcu po to jest ta witryna aby scierały się poglądy innych, nawet te nieuczesane i nie pasujące do naszego widzenia świata i sztuki…
Stąd zatem mój apel…!!!!
PRZYWRÓCMY ERYKA dla tej galerii bo może się okazac
Że On ma rację a my jesteśmy jako błądzący we mgle…
A także dlatego że zwyczajnie mi go (i jego doktryn) BRAK!
Czy znajdzie się jeszcze ktoś kto podzieli mój punkt widzenia, a jeśli nie, niech pierwszy rzuci kamieniem…

Z poważaniem Waldsen

doop.pl
Site Admin

eh slow brak

Postby doop.pl » Sun Mar 29, 2009 3:04 pm

Ciesze sie ,ze ktos staje w obronie Eryka, choc dziwi mi , ze osoba tak zywo zainteresowana tworca nie wie , ze Eryk sam odszedl z galerii.
Moze wypadalo by sie najpierw dowiedziec czegos wiecej zanim zacznie pisac sie cokolwiek....

Nikt go nie wyrzucil, a zakulisowe rozmowy byly zakulisowe wiec Pan napewno o nich nic nie wie. A Pana podejrzenia sa tylko Pana.
Prosze mi wierzyc byly kulturalne z obu stron, przy czym nie doszlo do porozumienia. Pan Eryk sam zadecydowal o odejsciu. Zawsze powtarzam zawsze moze wrocic ale jednak na zasadach o jakie go prosilismy.

One byly wedlug nas lepsze i bardziej przejzyste, jednoczesnie pozwalajace innym artystom do wyrazania wlasnych opinii stylow itd...

Nikt z obecnych z tego co wiem nie krytykowal nigdy nurtu , natomiast sposob reklamy tego nurtu byl nie namiare. I dlatego sie z nim nie zgodzilismy. To nie jest Galeria tylko Pana Eryka. Choc byl barwna osoba i dusza przez jakis jej czas.

waldsen
Nowicjusz

w obronie Eryka

Postby waldsen » Tue Mar 31, 2009 8:56 am

...aż tak zupełnie nie jestem pozbawiony informacji o Eryku.Pewne sprawy osobiście mi naświetlił.Cała reszta była do wyczytania w opiniach
i komentarzach poprzedzających zdarzenie...
To że sam podjął decyzję odejscia też jest mi wiadome....zresztą nigdzie nie stwierdziłem że go "wylała" redakcja doopu, chodziło mi tylko o oddzwięk (wsadzenie kija w mrowisko), zadania pytania szerokiej społeczności tej galerii , o przyczyny...której skutek już znamy.
Chciąłbym po prostu wiedziec czy najbardziej aktywne osoby uczestniczące w tym spektaklu, całkowicie potępiały Eryka za jego ekscesy i wyskoki 'reklamowe'....nie widząc pozytywnych cech jego osobowosci...uff! to tyle....

doop.pl
Site Admin

z tego co mi wiadomo

Postby doop.pl » Tue Mar 31, 2009 9:11 am

jak ja sie dowiedzialem. Z tego co mi osoby pisaly. Jesli chodzi o sztuke Eryka jak i Halo nikt nie potepial , ludzie byli i sa nadal zainteresowani. Natomiast sposob przekazania tego Halo byl dla nich za uciazliwy. Czuli sie zdominiowani. A wiadomo wena raczej nie przyjdzie bo cos ci ktos konkretnego narzuca. Wena jest lub jej nie ma.
Jak juz kilkukrotnie pisalem prawdziwa sztuka obroni sie sama. Naprawde nie potrzeba do jej uzycia tak agresywnego ala marketingu.

Oczywiscie mozna napisac, ze przynioslo to skutek , skoro do tej pory walkujemy ten temat. Nie wiem. Tez bysmy walkowali ,gdyby Eryk zamiast mowic tylko o sobie i nakrecaniu wlasnego Ego zaczal jako wprawny malarz pomagac innym , pisac ciekawe artykuly , ktore pomogly by mlodszym artystom na znalezienie drogi. I nie koniecznie drogi Halo.
Nie wiem ja to tak widze. I jestem przekonany , ze artysci w wiekszosci nie cierpia jak sie im mowi co maja tworzyc... (to pochodzi z ich serca)

eryk
uczen

Postby eryk » Wed Apr 01, 2009 7:29 am

Dzięki, nadal tu jestem, a świat jest dla nas ( do odważnych świat należy)
Jest tak: galeria bez prawdy i demokracji umiera, nie można kasować tekstów, trzeba zwiększyć rozmiar fotografii dla specjalnych dużych prac, linki powinny być dozwolone to jest w interesie nas wszystkich ( są filmy są wystawy wirtualne itp., nowoczesne galerie oferują linki zupełnie legalnie, galeria służy promocji, zatem absurdalne jest jej zabranianie i określanie jej granic, każdy może w innych galeriach zatwierdzać komentarz lub nie, to funkcja (wystarczy ją stworzyć lub najlepiej: nie ingerować, bez spierania się - nie ma rozwoju (wielu oklapło), pisano mi wiele, nawet, że mam raka mózgu, ale ja nie żądałem skasowania tego, lecz sam ripostowałem i to wystarczyć powinno wszystkim. Czemu galeria nie sprzedaje, nie wystawia rachunków, tylko każe nam sprzedawać, czemu nie zorganizuje wystawy w Realu, własnej, czemu nie zorganizuje wystawy za granicą, małej, ale realnej z anonsami w radio i telewizji, skoro są za granicą jak sami napisali, czemu galeria dodaje logo do nie swoich prac ( żadna galeria inna tak nie robi), to psuje i tak małe fotografie, czy tu nie jest to, właśnie, przesadna reklama? Nie znoszą już prawdy w tej galerii, bo w oczy kole, nie znoszą krytyki, blokują mnie często, gdy chcę komuś postawić ocenę, dodać krytyczny komentarz, a niby mam do tego prawo. Galeria kasując moje teksty, podczas gdy inni mogli napisać mi, co chcieli, i pisali, wyrzucając mi, co swoje, przejmuje: rolę artysty nad całą rzeszą artystów, ukierunkowując ich (mnie oskarża się, że chcę być dyktatorem, choć to nie prawda, chcę jednak polemizować, natomiast galeria spokojnie przejmuje rolę DYKTATORA), ukierunkowując ich, rzekomo bezbronnych wobec mnie, a może tylko leniwych w rzeczywistości, raczej tylko leniwych. Haloimpresjonizm został niejako wyklęty wielu unika tej nazwy jak ognia, bo stała się nie mile widziana, a to już jawna dyskryminacja, usprawiedliwia się to tym, że na to zasłużyłem, ale to opinia subiektywna, bo inni zasłużyli na mą krytykę i polemikę w zamiarze krytyczną, lecz to wykasowano. Prowadzenie galerii, to nie byle gratka i nie da się ocenić, co jest właściwe, i nie mówię tu o przekleństwach lub obrażaniu, bo w tym zakresie regulamin nie był łamany. A skoro nie da się tego ocenić, więc NIE NALEŻY INGEROWAĆ nigdy poza wyraźnym łamaniem prawa ustawowego lub moralnego, tu były tylko epitety za epitety, ale spokój galerii jest ważniejszy od prawdy i rozwoju? A JEDNAK - NIEMA ROZWOJU, BEZ PRAWDZIWEJ DEMOKRACJI. DLATEGO GALERIA ULEGA stagnacji i propaguje własną MANIPULCJĘ negując rzekomą, czy też prawdziwą, każdą inną. Moje uwagi nie są wojną z galerią, lecz walką o wolność, co miało się wydarzyć, już się wydarzyło, teraz galeria powinna stać się DEMOKRATYCZNA, sama szczerze wałczyć o prawdę i demokrację nadać temu rozgłos i być wtedy niepokonana i nie zmanipulowana odgórnie. Czy jest to absurdalne i niemożliwe? Tak? Zatem sami widzicie. Teraz wy większość zgadzacie się na manipulację, a wy mniejszość na to, że będziecie, zmanipulowani i to odgórnie, za co? Za cenę spokoju? Czego zatem chcecie, może niczego, bo ja jak zwykle: wszystkiego. W/w tekst to nie prima aprilis.
Eryk Maler 2009-04-01

doop.pl
Site Admin

Nad kilkoma sprawami faktycznie mozemy sie zastanowic

Postby doop.pl » Wed Apr 01, 2009 8:10 am

Czytajac Pana mozna by odniesc wrazenie,ze nic sie nie stalo, ze Pana podejscie przeciez jest ok dla wszystkich. Tylko jakos dziwnie sie sklada ze ta wiekszosc tego nie aprobuje. Nie bede po raz 100 pisal dlaczego wlasnie Pana zaczelismy moderowac. Osoby zainteresowane napewno wiedza. WYSTARCZY !

Galeria nadal jest demokratyczna, nie kasujemy postow !, logo umieszczamy po to aby utrudnic kopiowanie prac poprzez automaty na inne automatyczne strony ... (nie chce mi sie tlumaczyc to inny temat) czy reklama... A jak mamy zabezpieczyc ta forme kradziezy zajaczkiem?

Co do linkow tutaj ma Pan czesciowo racje. Mozemy sie nad tym zastanowic. Zostaly one zakazane jeszcze w trakcie jak myslelismy o sklepie i sprzedazy. Teraz poniewaz sie nia nie zajmujemy rozwazymy zniesienie zakazu.

Nie mamy mozliwosci zorganizowania w Anglii wystawy. Nie dzialamy na tym polu. Jak wiecie jestesmy pasjonatami a nie profesjonalistami. Od zawsze poruszamy sie w innych dziedzinach, galeria jest hobby. Sprzedaz prac do czasu naszej stabilizacji tutaj bedzie trudna. To nie Polska i jest inaczej, znacznie trudniej dla obcokrajowcow. Oni kochaja 'swoje'
Jak sie uda zaczniemy sprzedawac. Ale pewnie na zasadzie my kupujemy od Was a sami staramy sie sprzedac. Odleglosc, koszty transportu raczej wykluczaja zabawe w branie prac na kredyt.

Tak poniekad jestesmy dyktatorami - choc to bardzo nie trafnie dobrane slowo. Jestesmy wlascicielami , ale tez i ludzmi. Mamy swoje poglady i czzasami choc nie sadze nasza podejscie moze nie byc 100% demokracyjne. Ale to nasze prawo. I nawet nie ma co dyskutowac.
W wiekszosci niestety uzywamy go do Pana.

Haloimpresjonizm nie zostal wyklety, niech Pan nie przesadza i nie popada w nastepna skrajnosc. Prosze sobie przypomniec ile Panu proponowalismy rozwiazan...... ile dawalismy mozliwosci. Zadnej Pan nie przyjal. (w zamian za zmiane polityki ala marketingowej)

Co by bylo gdyby w galerii znalazlo sie 5 tworcow , 5 kierunkow i kazdy probowal by uprawiac marketing jak Pan. To bylby koszmar! Artysci maja prawo do tworzenia od serca i tego co i jak im sie podoba. Oni juz o Halo wiedza. Teraz do nich nalezy ruch. A leniwosc jak Pan to nazywa to jest sprawa osobista i nie nam w nia ingerowac!!

Naprawde Pan nie widzi, ze to Pan probowal manipulowac. Na sile wcisnac ludziom Halo... I pokazywac jego wyzszosc nad innymi technikami...

Zaluje tylko ze tony listow jakie do Pana wyslalem i zreszta Pan do mnie nie byly umieszczane na forum. Bo powinny. Bo juz nie chce mi sie pisac tego samego. Dalibysmy szanse oceny osoba, ktorym wydaje sie , ze Pana w jakis sposob skrzywdzilismy. A naprawde nie sadzimy.
Zawsze bedzie i jest Pan mile widziany.
Byle by...........

pozdrawiam
Marcin

I tak na koniec :
Prosze mi wierzyc nie chcemy zle dla artystow, oplaty za serwer , domeny, informatykow, dalsza reklame , nasza prace ponosimy my.Nie wprowadzamy reklam, nie sprzedajkemy portalu , aby zachowac ta mala perelke taka jaka jest.
Nikogo tez nie prosimy o dotacje. I jestesmy szczesliwi , ze nas stac w taki czy inny sposob aby Wam pomoc. Przepraszamy ,ze zawiesilismy sprzedaz. Czy az tak duzo straciliscie?
Czy ktorys z rzeszy prawie 1000 artystow korzystajacych z galerii powiedzial, ze pomoze... , czy ktos sie zapytal jak sobie dajmy rade w dwie osoby z zarzadzaniem nie profitowa galeria . Otoz nie.
Wiec naprawde prosze nie przesadzac. Prosze nie zmniejszac naszego szczescia z prowadzenia galerii takimi dosc egoistycznymi przeslankami.
Nam tez jest czasami ciezko. Jestesmy tylko ludzmi.

AGozdecka
student

Postby AGozdecka » Fri Apr 03, 2009 10:17 am

A JEDNAK - NIEMA ROZWOJU, BEZ PRAWDZIWEJ DEMOKRACJI.

Tak, demokracja jest wtedy gdy wszyscy mają szansę rozwoju, gdy jeden uzurpator nie rości sobie jedynego dostępu do prawdy, nie niszczy innych za to, że śmią myślec inaczej. To co jest wskazówką jedną z wielu nie może byc dogmatem. Rozwój, demokracja jest wtedy gdy nie ma kłamstwa, manipulacji i gróźb, łamania prawa cywilnego. Marcin wreszcie zadziałał choc nie wiem czy nie za późno. Czasem tu zaglądam i widzę że jest już czym oddychac, wojna się skończyła, choć skoro nie ma Bartka i Ewy to nie chce się wracac...

laim
mistrz

Postby laim » Fri Apr 03, 2009 12:55 pm

:arrow:
Last edited by laim on Thu Apr 16, 2009 5:02 pm, edited 3 times in total.

doop.pl
Site Admin

uczymy sie na wlasnych bledach

Postby doop.pl » Fri Apr 03, 2009 12:56 pm

w tym momencie napewno bedziemy dzialac znacznie szybciej. Jakos wydawalo nam sie , ze za co ktos ma nam wchodzic na glowe. Jak jest milo i przyjemnie to ludzie to beda szanowac. Jak sie okazuje nie wszyscy lubia spokoj. Pewnie zalezy co im w duszy gra....

kratke
student

Postby kratke » Fri Apr 03, 2009 1:58 pm

Mnie tam wiosna w duszy gra, a i doop taki spokojny i...
malarski się znów zrobił.
Niech tak trwa, to może chociaż część ludzi wypchniętych przez rozdmuchane ego Eryka powróci tu... Jeżeli chodzi o halo, to jak na początku było wesoło i zabawnie, tak potem zrobiło się wręcz przerażająco. Szkoda. Szkoda, bo wiedza i malarstwo Eryka wciąż mi imponuje... Szkoda, bo taki człowiek może zrobić wiele dobrego, a ze smutkiem stwierdzam, że stało się wiele złego.
No ale.
Miejmy nadzieję, że znów da się tu oddychać.
Bo ja się przyznam, że coraz częściej tu zaglądam, właśnie dlatego, że powrócił spokój.
Pozdrawiam :)
seweryn

doop.pl
Site Admin

jestem przekonany

Postby doop.pl » Fri Apr 03, 2009 2:09 pm

ze Pan Eryk zrozumie co to znaczy demokracja. Jest to bardzo cienka linia. po ktorej latwo sie nie stapa. I mysle , ze wroci odmieniony choc nadal Halo.
Ale da nam oddychac i 'pozowoli' na prawdziwa demokracje. A nie demokracje jednostki.
Kazdy ma prawo glosu, ale niech je wypowiada na forum a nie pod zdjeciami i profilami prywatnych niczego nie spodziewajacych sie osob :)
pozdrawiam

waldsen
Nowicjusz

Postby waldsen » Fri Apr 03, 2009 6:20 pm

...pax! pax! tyle wystarczy...mamy obraz z którego jasno wynika iż jako jedyny widziałem w Eryku również pozytywy....no ale skoro troje ludzi mówi ci że jesteś idiotą, to coś jest na rzeczy...widocznie nie nadaję się na mediatora, a coś w tym rodzaju mi się roiło.Ponadto co nieco mi podczas nieobecności umknęło o czym do końca nie wiem...
... w takim przypadku trzeba przyjąc tezę m. Laima i "z żywymi naprzód iśc" nie oglądając się wstecz....i tylko mała uwaga do M.
Jak sie okazuje nie wszyscy lubia spokoj. Pewnie zalezy co im w duszy gra....
...nie było to czyste zagranie ,odczułem to jako wypad pod moim adresem(może jestem przewrażliwiony ) w każdym razie - :lol:
WIOSNA PANIE SIERŻANCIE!!!!!

bsptak
Nowicjusz

Postby bsptak » Fri Apr 03, 2009 8:27 pm

Eryk Maler (Data: 2007-06-16 11:32:48)

Czy wolno łamać reguły w haloimpresjionizmie?

Wystarczy uważnie przeczytać formułę halo by wiedzieć wszystko,

[b]Jednak powraca pytanie: czy wolno łamać reguły w halo?

Odpowiadam:

Reguły zawsze są określane po to, by można je było złamać, ponieważ nie można złamać nieistniejących reguł. Zatem należy je najpierw określić potem zastosować, a następnie je złamać, wtedy stajemy się wolni, wolność to odbieganie od szablonu, jeśli jesteś inny to już jesteś wolny, jednak nie znając reguł wolnym być nie można, tak jak nie znając niewoli nie można poznać znaczenia niepodległości. Wolni niech nimi pozostaną, zniewoleni niech kochają i halo poznają by się uwolnić i złamać reguły, które jednak najpierw poznać i wypróbować powinni, już to samo uczyni ich haloimpresjonistami i zmieni historię sztuki. Już zmieniło, to już się stało! - eryk

Każdy człowiek ma swoje wewnętrzne światło
którego nie przeskoczy choćby bardzo chciał...

eryk
uczen

Postby eryk » Sat Apr 04, 2009 6:28 am

Wystarczy uważnie przeczytać, by jednak pomyśleć, że „tu w doop- prawie niema czystych zagrań:)”, a w/w pseudo tłumaczenia Anny, tyczą się - jej samej właśnie, co mógłbym szybko wykazać i udowodnić i ja, tu nie atakowałem personalnie:) jednak ona, natychmiast to zrobiła, dlatego jest tu wymieniona:), wszystko było jawne i jest, wszystko było widoczne, lecz teraz nie jest, gdyby pojawiło się 10-ciu promujących swoją sztukę i umiejących swe racje wykazać było by to lepiej dla tej galerii niż gdyby tak jak teraz (dla Seweryna) powróciła rzekoma atmosfera pseudo spokoju, to stagnacja, fałsz, to pustka, to kłamstwo. To, co ja wypełniałem jest teraz tylko pustką i kłamstwem. To ciekawe, ale tu wykazano, że: ani nic się nie dzieje, ani nic się nie będzie działo, i to wielu cieszy! Sic:) - To jednak tak naprawdę wielu zniechęci, tych prawdziwych, choć zachęca: tych nieszczerych, i oni - przenoszą *to, co się dzieje* poza tę galerię, bo na rękę jest im właśnie taka sytuacja, i ja też:), tyle, że: mnie tu zamknięto usta siłą, zamknąć usta Erykowi to: połamać mu szczęki, bo „jest z kamienia”:), obyło się jednak bez litości, o której brak, to mnie się oskarża:) miło mi jednak polemizować z wami znowu, bo: jest to znowu prawdziwa demokracja, gdy nie wycina się tekstów, tak właśnie trzeba, ale wszędzie i zawsze, lub należy zlikwidować: komentarze, oceny i komentarze na stronach o autorze, w innym wypadku SĄ ZAKŁAMANE I TO CELOWO:):):) jestem tu, tyle że tu głęboko, na forum, i to jest podziemie tej galerii:) ale jestem tu, i niech nikt nie wymyśla, tego czego nie było, każdy widział co było i co wielu nie przeszkadzało i nie przeszkadza do dziś, jedynie nielicznym. Za pozostawienie i cytowanie moich tekstów wszystkim jestem bardzo wdzięczny, teksty te wiele przewidziały, już na samym początku, problem manipulacji wielkimi populacjami był poruszany już od czasów Vincenta, już od Picassa i oczywiście wcześniej również. Dobrze - iż o tym wiadomo i że manipulacja stale, tu i wszędzie - działa, tyle, że moją szczerą naiwną i dowcipną i pozytywną jak kiedyś u Vincenta Van Gogha- ukrócono, z zyskiem największym - dla: najbardziej zakłamanych:):):) Eryk 2009-04-04

waldsen
Nowicjusz

Postby waldsen » Sun Apr 05, 2009 2:39 pm

...przypadkiem wpadły mi w oko posty z czasu minionego (ponad rok), co prawda z trochę innych tematów, ale jakoś zazębiających o to co powyższe...
pozwolę sobie na kilka cytatów
Jak narazie wydaje mi się nie ma tu kliki takiej jak na innych portalach tzw " towarzystw wzajemnej adoracji ". Jeszcze jedna sprawa złośliwe ocenianie. Ktoś kogoś nie lubi i pisze mu obraźliwe komentarze, wystawia niskie oceny. Zakłada konta znajomym tylko po to żeby mieć więcej sprzymierzeńców . Uważam ,że jest to niedopuszczalne i nie powinno być tolerowane. Donosicielstwo tzn. zgłaszanie prac do usuniecia tylko dlatego ,że się kogoś nie lubi. Jak na razie nie ma tu tego i oby nigdy nie było. Musimy wspólnie dbać o poziom tej galerii,bo inaczej zejdzie na psy jak np. digart. To co się tam dzieje to jest straszne.
Donosy ,wyśmiewanie ,obrażanie jest na porządku dziennym .Ludzie są
zastraszani. Moderatorzy kompletnie nie panują nad tą bandą . Blokują ludzi wartościowych co mają swoje zdanie. Takich co naprawdę coś potrafią . W zeszłym roku wielu odeszło. Zaczynają tam rządzić buraki niestety. Oby tu nigdy do tego nie doszło.

...i następny
Macie racje, nie mozna dopuścic do tego aby u nas były obelżyny:) Bo i po co to komu potrzebne jak się nie podoba, to można nie wejśc lub nie oceniac czy nic nie pisac, albo napisac z wyważeniem, bo to przecież prace się ocenia, a nie człowieka, żeby go obelzynami "połechtac"
Genarealnie mi tam na ocenach plusach czy minusach nie zależy poprostu dzielę się tym z wami co namaloałem i oglądam co namalowali inni i to jest ok. Cho czasem cos napiszę lub ocenie jak mnie zauroczy:) Raz interweniowałem ale tylko swoim komentarzem donosic nigdy:)Aby kogoś zdjeli itd:)
Pozdrawiam Wszystkich i Oby na Doopie było dośc znośnie i fajnie, a nie jakas forma "polskiego piekiełka:)"

..i dalej
Mnie też na ocenach nie zależy.fajnie,że jest miejsce gdzie można pokazać swoje prace.Zobaczec prace innych lepszych od siebie. Wymienić sięuwagami .Chce,żeby tu było normalnie. Po prostu bez nagoneki i złośliwości.
Jestem amatorem i konstruktywna krytyka jest dla mnie cenna.

...
W sumie sporo kolegów i koleżanek ma olewający co najmniej stosunek do ocen o czym tu i ówdzie też słychać, dotyczy i wystawiania i otrzymywania, wobec czego rzeczywiście można się zastanawiać nad sensownością tego elementu. Zgadzam się że ocena+komentaż zsynchronizowane jako obowiązek jest jakimś wyjściem, (zawsze można skomentować "+"), jak rozumiem-a i takie problemy sie pojawiają- czasem sobie tzw."ktoś" pozwala... Sprawa jest ciężka, fakt, może w sumie to wszystko budzi niepotrzebne emocje, ale wydaje mi się ze gdyby każdy w poczuciu jakoś tam przyzwoicie pojętej odpowiedzialności wystawiał oceny jak uważa nie byloby być może problemu, taka z resztą była idea Marcina-Admina, tymczasem prace z największą ilościowo punktacją mają tych ocen -naście i można je policzyć chyba na wszystkich dostępnych palcach jednej osoby... a mamy 7000 !!! A użytkowników... pozostawiając samych... ze tak nieładnie powiem "aktywnych" - będzie ponad 30... Być może rzeczywiście sensu nie ma...

...i na koniec moje spostrzeżenia dot. aktywności w ostatnim m-cu
jest niewesoło , galeria podupada w całosci , coraz mniej osób ze starszej gwardii tu zagląda , wypadają kolejne tryby tej maszyny,
poziom prac też jakby oklapł....
...powinniśmy zewrzec szeregi aby jakoś reanimowac ....trupa?
i lepiej malowac, malowac itd ...bez prawienia morałów

Return to “Różne różności”