Galeria/Sklep Jesli masz watpliwosci, chcesz wiedziec......

Inne nie ujęte wcześniej. Chesz coś napisać nie wiesz gdzie . To miejsce będzie dobre .
doop.pl
Site Admin

Galeria/Sklep Jesli masz watpliwosci, chcesz wiedziec......

Postby doop.pl » Sun Jun 10, 2007 11:39 am

Jesli chcecie dowiedziec siecos wiecej prosze piszcie. Nie jestem w stanie kazdemu z osobna odpowiedziec. A postaram sie udzielac wyczerpujach odpowiedzi na Wasze pytania.
Prosze sie pytac o Wszystko juz mamy gotowy regulamin, zreszta dzialamy sprzedajac Wasze prace wedle niego.

Linki do portfolio artysty , ktory zrobil dla nas szate graficzna.
Tak bedzie wygladala galeria oraz sklep:

http://arkadiuss.carbonmade.com/projects/40764#3 - sklep
http://arkadiuss.carbonmade.com/projects/40764#2 - galeria
Last edited by doop.pl on Sun Jun 10, 2007 1:00 pm, edited 1 time in total.

doop.pl
Site Admin

Kila pytan i odpowiedzi.............

Postby doop.pl » Sun Jun 10, 2007 11:57 am

Co sie zmieni w Galerii?
Nic nie odejmujemy,a na plus....
-lepsze statystyki
-obiecana "zlota ramka" ilos komentow i ich srednia bedzie decydowala kto dostanie
-możliwosc dodania obrazu-ów do obserwowanych
-ladniejsza Wasza strona (www.MojaStrona.doop.pl)
-slideshow najwiekszego zdjecia
-poprawione błędy w mozili
-poprawiona możliwość kontaktu z nami
-dodanie możliwości prowadzenia rozmów pod profilami, nie tylko jak do tej pory pod obrazami.
-możliwość dodania prac jednocześnie do galerii oraz do sklepu.
-edycja profilu ( czy malujesz na zamowienie, tworzysz kopie, jaki czas itd) potrzebne nam to bedzie do oferty jaka przedstawiamy klientom
-szybszy serwer
-wiele pomniejszych udogodnien dla nas i dla was.

Jaka jest data wprowadzenia?
Termin sie zbliża. Mamy nadzieję, że przed wakacjami wprowadzimy zmiany. Czyli koniec czerwca początek lipca. Przy czym mając na uwadze problemy jakie wychodzą po drodze nie chce abyście termin ten brali z wiążący.

Jaki będzie adres internetowy sklepu?
http://www.doopart.com

Czy jesli wybralem sobie domene np. www.MojaDomena.doopart.com to ja strace?
NIE, pozostanie nadal taka sama i nie musisz jej zmieniac.

Czy moge nie dodawac prac do sklepu a dodawac tylko do galerii ?
TAK

Czy musze rezerwowac prace jesli umieszcze ja w sklepie?
NIE, prace nadal mozecie sprzedawac w innych mediach, wyraznie informujemy jesli mamy na 100% zdecydowanego kupca. Tak aby nie wprowadzac nie potrzebnego zamieszania.

Czy mozna podawac rozne ceny w roznych mediach za ta sama prace?
NIE, będziemy mocno zwaracac na to uwage. Cena jaka jest podana w naszym portalu musi byc jednakowa z cena podawana na innych. Nie liczy sie tu oczywiście nasza marża.

Czy beda dodatkowe oplaty za umieszczanie prac w galerii?
NIE

Czy bedzie pobierana oplata za umieszczenie lub sprzedaz prac w sklepie?
NIE

Kto ustala ceny sprzedazy prac?
Artysta, chyba ze poprosi nas o pomoc. Takze jesli znajdziemy klienta o on nie zgodzi sie z zaproponowana kwota staramy sie negocjowac. Przy czym ostatnie zdanie zawsze zalezy od artysty. (odnosnie ceny prac)

Czy bedzie mozna podawac dane kontaktowe?
Nadal nie.

Czy po zmianie szaty graficznej zmieni sie funkcjonalnosc strony?
Tak ale w niewielkim stopniu. Funkcjonalnosc pozostanie w sumie w 98% taka samo zmieni sie jedynie calkowicie jej wyglad(oprawa graficzna)

Czy bedzie regulamin mowiacy o zasadach naszej wspolpracy, sprzedazy... ?
Tak.

Bardzo prosze o zadawanie pytan. Sam nie jestem w stanie na wszystkie wpasc :)

pozdrawiam

lukasjank
Nowicjusz

Postby lukasjank » Mon Jun 11, 2007 8:56 am

kiedy moze byc uruchomiony SKLEP
POZDRAWIAM :lol: :mrgreen:

doop.pl
Site Admin

Wszystkie zmiany

Postby doop.pl » Mon Jun 11, 2007 10:19 am

Bedziemy wprowadzac jednoczesnie zmiany w galerii oraz sklep. Natomiast sam sklep bedzie jakis czas testowany. Jest on ze tak powiem szyty na miare. (to nie gotowiec) takze musimy go testowac. Przy czym wiekszosc spraw, regulaminy, platnosci, reklamacje itd mamy juz opracowane.
Czyli koniec czerwca poczatek lipca - mam nadzieje jak pisalem wczesniej.

pozdrawiam

kratke
student

Postby kratke » Mon Jun 11, 2007 10:44 am

Skoro planuje się modyfikacje, to może kilka kwestii, które czasem mi się narzucają:
1. Możliwość samooceny prac, to trochę dziwne:), mnie się zdarzyło np. przypadkowo samoocenić. Fajnie byłoby wiedzieć jak była oceniana praca tzn. ile jakich ocen było, bo np. chciałoby sie wiedzieć czy były np 3xsuper i 4x b.słabe, czy może 7xdostateczny. To ważne, bo wiadomo jaki emocje wywołuje u odbiorcy: w pierwszym przypadku skrajne, w drugim średnie, a średnio wychodzi mniej więcej tak samo...
2. Fajny pomysł z tymi komentami pod profilem, bo czasem chce się powiedzieć coś na temat portfolio całościowo... może warto by było zrobić tak, żeby wypowiedzi autora danej pracy sie wyróżniały, jak się np. zada konkretne pytanie, to nie chce się czasem przedzierać przez komentarze, a tak od razu widać, co napisał autor.
3.Czy prace dodawane do sklepu będą jakoś "moderowane"? Bo jest kwestia taka, że autor nie zawsze jest obiektywny w stosunku do swojej pracy, a dużo kiepskich prac skutkuje obniżeniem poziomu całości i ucieczką klientów... Ja nie wiem, czy coś takiego powinno być, to tylko myśl, która mi sie nasunęła...
4. Prace umieszczane w galerii często lądują w profilu w sposób przypadkowy, MZ powinno być tak, żeby zawsze były wyświetlane od najnowszego. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku serii, a także wpływ na odbiór przez klienta, który ma np. zamiar machnąć sobie kilka prac na ścianę, a nie chce mu sie brnąć przez przypadkowo ułożone prace... innym wyjściem jest wprowadzenie modyfikowalnych przez użytkownika zakładek(katalogów), do których wrzuca prace..., ale to chyba za dużo zachodu...
5. MZ brakuje kategorii i technik dotyczących pracy: "tempera" i "przyroda"(skoro są "zwierzaki":))

DZIDZIUS
mistrz

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 11:08 am

nie wiem czy dobrze tu pisze ,no ale cuz zobaczymy jak sie wyswietli -
podoba mi sie pomysl
:1.fajnie ze nie musze dodawac prac do sklepu jak nie chce nie mam na to ochoty
i fajnie ze bede miala tez swoj profil
2 chcialabym by prace mozna by bylo wklejac od najstarszej przezemnie namolowanej do najnowszej ,widac wtedy rozwoj i zmiany ,
3 co do serii to dobry pomysl jak prace beda w kolejnosci to faktycznie nie bedzie sie ich szukac
4 co do ocen pod pracami ok ,moga byc ale bez takich jak super ,czy ponizej krytyki ,lub smiec ,jak sie zdaza na innych galeriach ,zawsze to obniza komus chumor i niestety potem sie klika rewelacja za rewelacje ,,najlepiej jak oceny w szkole od 1 do 6 ,jak bym dostala 1 to wiem ze praca zla ,a jak 3 to wiem ze musze byc lepsza i jeszcze sie uczyc ,a na 4 i 5 chcialabym zdac do nastepnej klasy :):)a jak artysta jakis bedzie mial 6 to trza wymienic za co ,za styl ,forme ,przekaz ,i technike ,no ci co beda mieli 6 to wiadomo profesjonalisci ,tacy w pierwszej dziesiatce ,ale nie za klikanie na obraz im wiecej sie go oglada ,za jakoscs tylko ,,,,
5 co do cen to konkretnie ,ile dla artysty ile dla doopu za prowizje ,ile za przesylke ,kawe na lawe by nie bylo klutni ,niechcesz to nie sprzedawaj ,niechcesz kupic to nie kupuj ,tak wolny kraj
6 ,jesli dalej dane osobowe sa zakazane ,to przynajmniej jakis opis urzytkownika ,
a tak to mi sie podobaja pomysly i jest ok ,nadchodzi odnowa ,i zobaczymy jak to bedzie ,

doop.pl
Site Admin

odpowiedz dla kratke

Postby doop.pl » Mon Jun 11, 2007 11:11 am

1. Pomysl dobry tylko ze nie wiem jak to rozwiacac. Znaczy kwestia jest tego gdzie te wszystkie dane maja sie miescic. Szkoda troche miejsca przy srednim obrazie..... Bo naprawde sporo sie go zajmie podajac te wszystkie dane. Spytam sie informatyka i sie przymiezymy - ocenimy wyglad. Jak pisalem sam pomysl dobry!
Co do samooceny to tylko jeden glos nic nie zmieni jesli 10 osob odda inny....
2.Nastepny super pomysl - skorzystam !
3.Prace beda moderowane. Tak samo jak i artysci dodajacy prace.
4.Tak modyfikowany katalog za duzo pracy. Natomiast kiedys bylo od najnowszego , to autorzy prac prosili o przypadek... Dlatego ze jak mowili nic nie maja nowego a ciagle to samo sie wyswietlalo. zobacze chyba zostanie jak jest...
5.Tempera - zrobie. Przyroda.... hm czy to nie da sie zmiescic w krajobrazie... Prosze szerzej

pozdrawiam i dziekuje
Last edited by doop.pl on Mon Jun 11, 2007 11:21 am, edited 1 time in total.

doop.pl
Site Admin

odpowiedz dla dzidziusia

Postby doop.pl » Mon Jun 11, 2007 11:19 am

1. :)
2,3 jak juz pisalem wyzej - no dobrze wrocimy do poprzedniej wersji.
4. tez o tym myslalem, ale za ogladanie nie da sie ocenic. Bo kto byl pierwszy w galerii zawsze bedzie mial wiecej ogladniec niz prace ostatnio dodane. Nawet jak beda lepsze. Ten system od 1-6 zostaje. Mysle ze jak pisalem po ilus 10 tkach komentarzy wynik bedzie sprawiedliwy. (dosc)
5. No mozna edytowac swoj opis. (w ramach regulaminu) W tym momencie nie za bardzo rozumiem....

pozdrawiam serdecznie

kratke
student

Postby kratke » Mon Jun 11, 2007 12:00 pm

Co do wyświetlania ile jakich ocen: przy obrazie wyświetla się tylko ocena średnia, natomiast w wyskakującym(po kliknięciu) oknie ilość i poziom ocen (taki histogram).
Jeżeli chodzi o kolejność, to chodzi mi o to, że prace w katalogu danego autora dodają sie automatycznie gdzieś ni z tego ni z owego, bo to że po kliknięciu na autora jedna praca wyświetla się losowo, to jest jak najbardziej godne pochwały.
A co do kategorii: np namaluję takie "makro" łąki (mam kilka takich prac, np "maczki"), zbyt blisko na krajobraz, ale martwa natura to też nie jest... miałem zagwozdkę gdzie to umieścić i nic nie wpisałem...

doop.pl
Site Admin

ok

Postby doop.pl » Mon Jun 11, 2007 12:13 pm

zapisane mam , postaramy sie wykorzystac Twoje i Dzidzi uwagi. (w miare mozliwosci)

AGozdecka
student

Postby AGozdecka » Tue Jun 12, 2007 11:08 am

No projekty z klasą :D
A ja już myślałam, że pomysł został zarzucony.

Będzie fajnie :-) No to biorę się do malowania :-)

bintuprik
student

Postby bintuprik » Fri Jun 15, 2007 10:41 am

Tak, ja tez ppopeiram zmiany, fajnie ze się rozwijacie (my).
Co do propozycji Seweryna i dzidziusia, to na pewno zgadzam sie z tym, ze obrazki powinny jednak wyswietlac sie chronologicznie, bo inaczej metlik sie robi

laim
mistrz

sprzedaż

Postby laim » Fri Jun 15, 2007 11:40 am

Cieszę się,że zaczyna się ruch w interesie:) Tylko czy czasu nam starczy na tworzenie:)Ale głowy do góry damy rady - Polak Potrafi:)Najwyżej nie będziemy wychodzić z domu:)Pozdrawiam Wszystkich.

doop.pl
Site Admin

Kilka nowosci zapomnialem dodac:

Postby doop.pl » Fri Jun 15, 2007 11:47 am

- zastanawiamy sie nad mozliwoscia wproadzenia rozmow na glownej stronie. Choc jestesmy zdania ze lepiej by bylo wykorzystac do tego forum.

- nowy dzial powstanie Publicystyka. Bedziemy tam publikowac felietony, artykuly.
Czym bedzie sie on roznil od artykuly/wydarzenia. Tym, ze artykuly wydarzenia sa Wasze, a publicystyka bedzie nasza :) - bedziemy starac sie w niej umieszczac ciekawe artykuly , spostrzezenia itd. Tak aby zaczac cos tworzyc wlasnego i znaczacego . Cos co bedzie ciekawym do przeczytania.

DZIDZIUS
mistrz

Postby DZIDZIUS » Fri Jun 15, 2007 7:52 pm

swietny pomysl z publicystyka ,czytalam i ogladalam Wasze(Marcin I Klaudia ) artykuly ostatnie swietne o festiwalu i mozna pozwiedzac :) sztuke ,najbardziej urzekly mnie zdjecia rzezb z brazu ladnie sie komponowaly na tych rozmytych tlach miasta ,
WIECEJ TAKICH RELACJI

Return to “Różne różności”