Rysowanie ludzi

Inne nie ujęte wcześniej. Chesz coś napisać nie wiesz gdzie . To miejsce będzie dobre .
Bonita

Rysowanie ludzi

Postby Bonita » Tue Jun 05, 2007 9:58 am

Z racji faktu ,ze chciałabym zaczac rysowac ludzie,prosze wszystkich,ktorzy juz postawili pierwsze kroki w tejze dziedzinie,aby napisali pomoce odnoszace sie do rysowania ludzi.Z jakimis wsazówkami-od czeg zaczac,jak cieniowac.
jesli ktos rysuje ludzi,prosze niech cos napisze na ten temat.bede bardzo wdzieczna.

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Sun Jun 17, 2007 12:36 pm

Na sam poczatek proponuję ołóweczek typu B2-3, szkicownik i... na ulicę! Nie ma jak rysunek z natury. Poważnie można też wykorzystać siebie, rysować przez okno, zaczaić sie w parku albo w kuchni i "strzelić" kogoś przy piecu... Rzecz bedzie polegała na obserwacji ofiary i przeniesieniu jej na papier zwracając uwagę na ruch, charakter, proporcje oczywiscie. Twoja galeria swiadczy że ze swiatłocieniem dasz sobie radę bez problemu -w sumie to kwestia założenia plamy, najlepiej "po formie", proporcje też w Twoich pracach dobrze sie trzymają... Być może Trzeba tylko zrobić pierwszy-drugi-trzeci by sie przełamać, potem bedzie już tylko lepiej. Przy szkicowaniu (to po sobie bo mnie tak nauczyli a sprawdziłem ze to dobre) postępujemy w kolejności: ogół-kreseczką, szczegółowiej-kreseczką, walorek (znacząc cień) na koniec.
Inna rzeczą bedzie rysunek juz z głowy (to później) czy z fotki -mamy tu portrecistów specjalistów może który co konkretnego a propos tego zagadnienia poradzi.
Mam nadzieje ze na cokolwiek ten opis sie przyda, niezależnie od tego do roboty! :)

kratke
student

ludzie

Postby kratke » Sun Jun 17, 2007 5:27 pm

wypowiedź eksperta bez ani jednego "ludzia" na doopie:)
co nie znaczy, że ich nie rysuję
ja mam radę, która mi pomogła w rysowaniu ludzi, a w perspektywie w rysowaniu wszystkiego, nie używam gumek:) i zdarza mi się ćwiczyć w ten sposób, że narzędzie trzymam na granicy wypadnięcia z ręki, taki automatyzm ręki ćwicząc...
no ale ja sie nie znam

egzesja

Postby egzesja » Thu Nov 26, 2009 9:50 pm

Czarno-białe fotografie

Return to “Różne różności”