malarstwo

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
tereska47
Nowicjusz

malarstwo

Postby tereska47 » Wed Jun 07, 2006 8:24 am

:oops: kto ze mną pogada o malarstwie?

Katarina75

a moze ja...;>

Postby Katarina75 » Fri Jun 09, 2006 11:51 pm

....Jak chcesz to ja moge z toba pogadac o Malarstwie :D ..tyle ze do neta mam dostep jak narazie na ukendy :evil: ale spoko ..pozdrawiam..

tereska47
Nowicjusz

Postby tereska47 » Mon Jun 19, 2006 11:47 am

Witam ! milo mi ze chcesz ze mną pogadać. :lol: Jestem tu poraz pierwszy i nie zabardzo wiem jak się tymforum posłógiwać .Pozdrawiam.ter47eska

tereska47
Nowicjusz

Postby tereska47 » Mon Jun 19, 2006 11:49 am

Katarina ile masz lat ,przepraszam że pytam.ter47eska. :P :P

Katarina75

Postby Katarina75 » Tue Jun 20, 2006 8:43 pm

Witam witam ter47eska :D ...No ja obecnie 23 wiosny przezylam :lol: ....wiec chyba spokojnie mozna pogadac sobie?? ...pozdrawiam K#75# :D

Azawakh
Nowicjusz

malarstwo

Postby Azawakh » Tue Jun 20, 2006 9:53 pm

Ja chętnie z każdym o malarstwie czy rysunku porozmawiam. Będzie to dla mnie przyjemność. Uważam, że należy wymieniać doświadczenia i pomysły między artystami i twórcami.

dafne

Postby dafne » Sun Jun 25, 2006 8:33 pm

no to pogadajmy:)

dafne

Postby dafne » Sun Jun 25, 2006 8:35 pm

proponuję na początek porozmawiać o kondycji współczesnego malarstwa. Czy orientujecie się jakie są współczesne trendy w malarstwie? jaki wpływ ma obecna kultura masowa na sztuki wizuallne (w tym rzecz jasna malarstwo)Wreszcie czy zgadzacie się z obecnymi trendami?

ep2017

ciezkie pytania - ale dobre

Postby ep2017 » Mon Jun 26, 2006 6:30 pm

Naprawde cieżko określić co teraz jest na topie. Chyba wszystko to z czym nasze oczy sie jeszcze nie obyły. Każde nowum ,mieszanie technik.Wymyślanie własnych. Szokowanie widza. Czesto niestety też i kicz. Choć pewnie nie wszyscy sie ze mna zgodza , ze "niestety"
I teraz komercja to główny motor rozwoju sztuki. Możecie się ze mną nie zgodzić ale ja jestem przekonany o tym na 100%. To co się podoba to się sprzedaje i to się sprzedaje co się podoba. Działa to jednocześnie w obie strony. Nie uwierzę , że artysta tworzy tlyko dla siebie. Myślę , że bardzo dobrym uwieńczeniem jego pracy i docenienie jego dzieła jest zapłata za niego. Czyli ktoś chce wydać zarobione pieniądze właśnie na mój czy twój obraz.
Czy sie zgadzam z trendami. Raczej nie, wyprzedzają mnie o epokę. Dość wolno się przestawiam. Sztuka z kompuera TAK ale tylko do pooglądania nie do kupna.

Katarina75

Postby Katarina75 » Mon Jun 26, 2006 7:01 pm

Sa osoby ktore sa za wsoplczsna sztuka...ja chyba nie naleze do takich...Ale jak wiadomo ludzie lubia kupowac shit...zawsze tak bylo i bedzie:p...ale jak dla mnie ..ja nie musze wcale malowac czy rzezbic pod kogos...(no chyba ze jest to cos na zamowienie)...ale ogolnie to chyba wiekszosc tworzy pod siebie...teraz trudno jest sie przebic,wiec albo ludzie wracaja do tradycji (jak juz nie raz to bylo ) albo zaczynaja tworzyc zupenie cos z niczego ...tzw.kicz...co tez jest sztuka!!!...wiec wydaje mi sie ze w nowej aczkolwiek "juz znanej" nam sztuce zawsze znajdzie sie ktos komu owe dzielo przypasuje...jedni lubia proste kwiatki,inni schizowane tematy itd....to sa gusta a jak wiadomo o gustach sie nie dyskutuje ...bo one po prostu sa:)...teraz wszystko mozemy nazwac sztuka,a czy ktos potrafi dopatrzec w niej odrobine "Piekna"???...ono jest nawet w brzydocie.....Czy umiielibyscie dopatrzyc sie i powiedziec,ze np. obrazy Bosha sa piekne??.... :?

dafne

Postby dafne » Mon Jun 26, 2006 7:28 pm

Z tą komercja to się zgodzę. Niestety artyści (zwłaszcza młodzi, choć bardzo już znani) bardzo często ulegają gustom krytyków, którzy często ulegają rządzy pieniądza. byłam nawet kiedyś świadkiem takiego zdarzenie, kiedy to krytyk i zarazem kurator wystawy, dyktował sławnemu artście jak ma namalować swoje dzieło. To przykre...Ale to fakt. na szczęście jest wielu takich, dla których ważna jest ich droga artystyczna a nie panujące trendy.

Katarina75

Postby Katarina75 » Tue Jun 27, 2006 10:56 am

Co do dyktowania jak kto ma robic to sie z toba zgodze w 100%!!!...Ja przez dyktowanie i narzucanie mialam blokady co do malowania!!! Znienawidzilam malowac i przy kazdym siegnieciu pedzla mialam ochote wyrzucic to przez okno...Tak robila jedna osoba przez 6 lat mojej nauki (nie wymienie z nazwiska bo nie o to chodzi)....bedac w pracowni nie moglam postawic ani jednej kreski gdy "osoba" byla tam ze mna i reszta...dla "niej" kazdy musial robic prace praktycznie nie na jakosc ale na ilosc...no i do tego narzucanie technik i tematow!!!...To jest chore...i jak w taki sposob ma sie ktos rozwinac i znalesc swoja kreske i styl??...wiadomo oczywiscie ze ktos musi pokierowac ale zeby odrazu narzucac komus swoj styl??...po 2 latach wrocilam do malarstwa i nigdy bym nie przypuszczala,ze pojawi mi sie usmiech na twarzy trzymajac pedzle :D ...a jeszcze zeby nie bylo...nie bylo nikogo kto kazalby mi robic cos pod kogos...moglam wkoncu odetchnac i zaczac tworzyc po swojemu...nie goniac za moda tylko wyrazic na plotnie to co w danym momencie czuje... :roll:

dafne

Martwy temat

Postby dafne » Wed Jul 05, 2006 6:35 pm

No i zauważyłam, że temat o malartwie umarł.
A tyle tu jeszcze do powiedzenia...To może porozmawiajmy o malarstwie widzianym w innym świetle. Nie wiem czy widzieliście prace Lejmana. Po krótce opiszę. Artysta ten łączy malarstwo z projkcją filmową. Jego prace są niezwykle ciekawe i godne zaobserwowania. Maluje obraz i nakłada dodatkowo na niego obraz pochodzący z projektora. Daje to niesamowity efekt w postaci łączenia dwóch światów. Swiata milczącego obrazu i obrazu ruchomego. Polecam

http://paszporty.onet.pl/0,2,0,52458,galerie.html

ep2017

Fajny patent

Postby ep2017 » Mon Jul 17, 2006 7:54 am

Jego prace sa jak uduchowione. Fajnie sie oglada, pewnie super efekt by byl, jakby to zobaczyc na zywo. Muza gra swiatel. to mi sie podoba .

dafne

Postby dafne » Mon Jul 17, 2006 8:17 pm

Widziałam na żywo jego prace i to jest niesamowite wrażenie! Zwłaszcza, że praca była eksponowana oddzielnie w osobnej sali galerii. Polecam.

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”