Po co malujemy

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
Liwa

Po co malujemy

Postby Liwa » Sun Jun 01, 2008 7:51 am

Witam wszystkich serdecznie.Jestem całkiem nowa na tym forum i mam nadzieję,że przyjmiecie mnie ciepło.Przeczytałam czyjś post,który wyrażał myśl o zbędności malowania i po co tylu plastyków.Osobiście jestem początkująca,mój zawód jest zupełnie inny ale dla mnie malowanie jest terapią i jednocześnie wyrażeniem moich tęsknot i marzeń.Kiedy siadam przy sztalugach świat przestaje istniec.Jednocześnie uwielbiam zabawę z kolorami i obserwację jak zachowują się farby-szczególnie akwarele.Pozdrawiam serdecznie .Liwa :D

mimich

Postby mimich » Sat Sep 20, 2008 11:09 pm

Witam.Dla mnie malarstwo jest także pewnego rodzaju terapią.Poprzez obrazy staram się przedstawić tematy, które mnie dręczą.Niejednokrotnie czując niemoc chcę WYKRZYCZEĆ to co mnie boli.Po skończeniu obrazu czuję ulgę,wiem że ten obraz ( prędzej czy później ) zobaczy jakieś grono ludzi i być może zwróci uwagę na przedstawiony problem.Malarstwo jest dla mnie jedyną formą przez, którą mogę sie wypowiedzieć( pokazuje radość,złość,smutek i wszelkie inne emocje).Nie wiem skąd myśl o zbędności malowania , przecież nikt nie maluje bez powodu.

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”