Malarstwo

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
Katarina75

Postby Katarina75 » Fri Jan 26, 2007 10:25 pm

...Juz odrazu ztrzaskaly....po prostu wyrazamy swoje zdania czy to zle???...a zreszta ..tanim aparatem tyz zrobisz dobra fote jesli tylko sie chce, prubuje i sie postara....dobra kompozycjyja i pomysl musi byc :) pozdrawiam

Oli
Nowicjusz

Święta prawda!

Postby Oli » Sun Feb 04, 2007 9:53 pm

...krótko mówiąc: dobra baletnica nie narzeka na przetarte baletki, ale tańczy i zachwyca widownię swym pląsem .Myślę jak kasia: i z lichego narzędzia coś się "wyciśnie".
A wracając do tematu...świat się zmienia...no coż...Czytałam niedawno pewną książkę, której autor odkrył ciekawe rzeczy...a mianowicie to, że mistrzowie dawni, których tak podziwiamy, również korzystali z urządzeń optycznych. Sama uległam niemałemu rozczarowaniu... ale chyba musimy się z tym pogodzić. Fotografia może być pomocą dla artysty, ale nie można pozwolić aby zdominowała malarstwo. Ufajmy swoim dłoniom, oczom i rozwijajmy swoje umiejętności. Powodzenia! :wink:

tereska47
Nowicjusz

Apel !

Postby tereska47 » Mon Feb 12, 2007 7:51 am

Jestem rozczarowana ,tym co widzę i oglądam prace co nie których naszych pseudo malarzy ,a ich oceny i ich poglądy i ich wiedzę na temat malarstwa , to Boże zmiłuj się !. Jeśli nie potrafisz malować i nie masz tego coś co nazywamy" talentem" to nie maluj i nie udawaj artystę ! Rób to co umiesz najlepiej , może zajmij się innymi pożytecznymi pracami .Pseudo artysto ! nie kompromituj sztuki i tych co ją tworzą . :!:

zeberka68
uczen

Postby zeberka68 » Mon Feb 19, 2007 10:41 am

Też mnie denerwuje fakt, że niektórzy wrzucają na stronę wszystko! I robi się powoli piękny śmietnik! Przy tysięcznej pracy można już dojść do przekonania, że ta osoba nie robi wcale postępów więc jego "pracowitość" chyba mija się z celem. Rzeczywiście na świecie jest mnóstwo ciekawych zajęć!! :?

doop.pl
Site Admin

Witam

Postby doop.pl » Mon Feb 19, 2007 1:35 pm

Powiadomilismy o tym artyste. Mam nadzieje, ze da szanse innym.

wal
uczen

Czy można korzystać z pomocy aparatu fotograficznego?

Postby wal » Sun Mar 11, 2007 8:59 am

Już w renesansie znano tzw. camerę obscura. Problem widać z tego stary. Jeśli technika ma pomagać twórcy, niechaj to czyni. Nie warto się spierać , czy można używać aparatu do pomocy, czy nie.Aparat stał się teraz swojego rodzaju szkicownikiem. Ja rzadko używam notatek fotograficznych, ale jestem z tzw. starej szkoły, gdzie nadal szkicuje się z natury.Nie wszyscy posiadają możliwości takiego rodzaju notatek. i w tym przypadku aparat pomaga.Jesli pomaga w działaniu i w rozwoju to bardzo dobrze.Jest to sprawa indywidualna, a po wiekach nikt nie wspomni jakich sztuczek używaliśmy, liczyć się będzie efekt końcowy.Serdecznie was pozdrawiam Wal. :lol:

wal
uczen

Re: Apel !

Postby wal » Sun Mar 11, 2007 9:05 am

tereska47 wrote:Jestem rozczarowana ,tym co widzę i oglądam prace co nie których naszych pseudo malarzy ,a ich oceny i ich poglądy i ich wiedzę na temat malarstwa , to Boże zmiłuj się !. Jeśli nie potrafisz malować i nie masz tego coś co nazywamy" talentem" to nie maluj i nie udawaj artystę ! Rób to co umiesz najlepiej , może zajmij się innymi pożytecznymi pracami .Pseudo artysto ! nie kompromituj sztuki i tych co ją tworzą . :!:

Tereska. Zbyt emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Ta galeria ma sprawiać radość i przyjemność. Ostatecznie możesz wystawiać oceny negatywne i w ten sposób prace niskiego polotu wyeliminujesz. Pozdrawiam serdecznie wal. :lol:

niegel
Nowicjusz

Postby niegel » Wed May 16, 2007 7:50 pm

w sumie to wielkie dzięki samej fotografi,jest mi na ten przykład bardzo pomocna,jako,osoba ,że tak powiem zdrowotnie wybrakowana,nie mam przyjemnośći dłuższego obcowania z naturą,od strony technicznej więc jest jak najbardziej przydatna i chwała jej za to
wrażeń jednak,wg mnie nie jest w stanie oddać

Liwa

Postby Liwa » Sun Jun 01, 2008 4:46 pm

dafne wrote:A ja się odważę nie zgodzić z wami. Uważam, że malarstwo nadal ma się dobrze. Tyle, że zarówno malarstwo jak i sztuka wogóle funkcjonuje tylko w kręgu wtajemniczonych (czyli ludzi zwiazanych ze sztuką). no bo kto teraz odwiedza galerie? Artyści, kuratorzy, krytycy, profesorowie i studenci szkół plastycznych i uczelni artystycznych. Sztuka nie jest teraz przeznaczona dla tzw:szaraczków. Szaraczki wolą iść do supermarketu....
Poza tym malarstwo współistnieje z innymi sztukami wizualnymi, których mnoży się jak grzybów po deszczu. Ale nie powiedziałabym, że jest wyparte przez inne media. po prostu współistnieje z nimi

Jestem takim szaraczkiem,który przez wiele lat sam się dokształcał w temacie sztuki a potem nieśmiało zaczął malowac.Wy wszyscy,rozumiem,jesteście artystami profesjonalnymi więc co robicie aby przybliżyc tym szaraczkom swoje dziela?Będąc nauczycielem matematyki uczyłam ją przez sztukę i wymyśliłam swoje ,bardzo skuteczne metody.Mniej narzekania a więcej działania.Nie każdy szaraczek jest szary-czasem niektóre się farbują.

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”