inspiracja ,

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
DZIDZIUS
mistrz

inspiracja

Postby DZIDZIUS » Wed Jun 13, 2007 9:53 pm

Di ,czyli malowanie to takie smakowanie potrawy jak nie dobra zle przyprawiona to nie jesz ,a jak smakuje to i szybko ,by zapomnioec o glodzie ,ciekawi mnie ta cisza to wyciszanie ,czy naprzyklad potrafisz sie zebrac w taki letarg ,i odrzucasz wszystko a kiedy juz jest ten jak to mowisz blysk iskra to wlasnie dzialasz ,plyniesz lewitujesz ,mowisz ze nie mialas zamiar malowac ,tylko rzezbisz ,no ciekawa jestem i tych prac ,

bintuprik
student

Postby bintuprik » Thu Jun 14, 2007 6:11 am

Dzidzius to sie nazywa oswajanie co ja robie. zeby sie ich nie bac:)

a zapomniaaaalam jaka inspiracja jest muzyka...ale to chyba dla kazdego...dzieki bus=dza emocje mysli marzenia skojarzenia sa takie tworcze

mARTa

Postby mARTa » Thu Jun 14, 2007 9:30 am

DZIDZIUS w moich inspiracjach raczej liczy się chwila, ten moment który warunkuje cały wyraz obrazu. Kiedy maluje obraz który wyraża samotność nie myśle wtedy o tym jak przekazać w tym obrazie uczucie samotności itp., poprostu ją wyrażam wtedy przekaz jest bardziej naturalny (przynajmniej dla mnie), kiedy staram się zdefiniować to co chce ująć w obrazie okazuje się że staje się to mniej czytelne. Tym samym skończony obraz w swoim wyrazie bywa zaskoczeniem również dla mnie. Bywa, że sama nie potrafiłam zdefiniować emocji które we mnie były,a uzewnętrznienie ich na papierze pozwala uświadomić sobie ich istnienie. Szczególną rolę, choć również podświadomie, odgrywa kolor, to on w dużej mierze warunkuje kompozycje. ... to tyle na razie będę jeszcze później....
pozdrawiam :wink:

bintuprik
student

Postby bintuprik » Thu Jun 14, 2007 3:48 pm

mARTa, mamy wiele wspolnego zatem, ja wyrazam swoje emocje w moich pracach, czesto nei wiedzac jaki bedzie ten efekt koncowy:) po prostu siadam z czyms nad plotnem czy kartka i ni emysle, samo sie ryzuje, poniekad bez mojej swiadomosci. wtedy przekaz faktycznie jest bardzoej czytelny a przynajmniej nie widac w tym wymuszenia, sztucznosci. myslenie wedlug mnie przeszkadza w tworzeniu

bintuprik
student

Postby bintuprik » Thu Jun 14, 2007 3:59 pm

aha a z Saladorem to jest tak, ze on robil surrealizm na pokaz, z wyrachowaniem, dla pieniedzy i wcale sie tego nie wstydzil ze takie ma zalozenia. Nazywano go Avida Dollars :lol:
Jego obrazy sa dla mnie takie wlasnie na pokaz, tchna czyms takim malo spontanicznym, takim rzemioslem i niczym poza nim momentami. cos w stylu: a znowu tu walne ten splywajacy zegar, ludzie to lubia...

Jakubl
uczen

Postby Jakubl » Sun Jun 17, 2007 9:06 am

z gigerem też się na pokaz przyjaźnił tak myślę przynajmniej a ten to następny człowiek któremu $ błyszczy w oczach delikatnie mówiąc "ceni się" a wracając do inspiracji to u mnie przede wszystkim dźwięki i muzyka dużo muzyki i dużo dźwięków jak nie mam muzyki a coś robie to sam po chwili zaczynem burczeć pod nosem

bintuprik
student

Postby bintuprik » Sun Jun 17, 2007 9:35 pm

a jakie dzwieki?:)

Jakubl
uczen

Postby Jakubl » Thu Jun 21, 2007 10:24 am

dzwięki :) wsumie słucham wszystkiegfo od bałkańskiej muzyki ludowej do ciężkich industrialnych brzmień zależy od nastroju :)
chociaż czasami słysze tylko szlifierke albo stukanie młotka :)

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja

Postby DZIDZIUS » Sun Jun 24, 2007 2:23 pm

Marta ,cieszy mnie fakt twoja naturalnosc ,i zastanowil mnie ten kolor ,czy od razu wiesz jakie beda kolory ,czy w trakcie malowania wybieraz dominante barw ,a moze stopniowo ?

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja

Postby DZIDZIUS » Sun Jun 24, 2007 2:28 pm

puk Puk czyli salwador tak jak teraz niektuzy aby szybciej sprzedac ,ale w sumie to nawet nie grozne powiedzialabym ,bo jesli ludzie lubia owieczki to czemu ich nie malowac ,o inspiracje pod publike typowa komercja ciekawa jestem co by na to salwador ,,ja go uwielbiam ciekawa jestem czemu? sama nie wiem od dziecka pamietam jak wertowalam ksiazki w poszukiwaniu salwadora ,

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja

Postby DZIDZIUS » Sun Jun 24, 2007 2:34 pm

jakub "kowal" nie obrazisz sie na to ---------- podoba mi sie to burczenie pod nosem ,no ciekawie musi to wygladac ,hug mlotka i szum szlifierki ,i to buczenie ,o to jest muzyka ,i wyczucie rytmu ,bo jak tu sie zgrac z mlotem i kowadlem:) brawo ,i muzyka faktycznie rozpietosciowo roznie wielka ,a zelazo tez przeciez ma piekny ton i dzwiek zwlaszcza jak sie je kuje ,ale masz pasje jestes dinozaurem ,na wyginieciu

Jakubl
uczen

Postby Jakubl » Wed Jun 27, 2007 12:21 pm

Za co ja miał bym się obrazić??? no co ty :)
to prawda niektóre metalowe rzeczy dają ładne brzmienie szum szlifierki rzecz gustu mi się podoba :) (no nie w nadmiarze)
a co do inspiracji
nie jest tak czasami że nie potrzeba żadnej? tylko to siedzi gdzieś głęboko i przenosi się po prostu to co siedzi w człowieku od dawna na światło dzienne?

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja

Postby DZIDZIUS » Wed Jun 27, 2007 2:48 pm

Jakub ,to prawda siedzi w nas gdzies to gleboko ,no mozo to mielismy juz zapisane w tym srodku ,moze to tak juz bywa ze rodzimy sie z Inspiracja ,i nie zaleznie kto kim chce zostac w zyciu ,A moze poprostu czlowiek to taka mała bestia co musi cos robic ,niezaleznie od wszystkiego ,i te n srodek zaradzcy jest taki jak wycie i czlowiek musi to wdrozyc w zycie ,

Jakubl
uczen

insp.

Postby Jakubl » Fri Jun 29, 2007 12:27 am

no dokładniw taki wentyl
a robienie czekokolwiek ( no chyba że jest to praca której nie lubimy) mi przynajmniej sprawia sporą przyjemność a zrobienie jednej rzeczy czy namalowanie obrazu może być inspiracją do kolejnej pracy idt.. itd...
ale z malowaniem chyba tak jest że wciąga prawda?

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Fri Jun 29, 2007 7:22 am

Prawda :)

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”