inspiracja ,

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 1:30 pm

jak u was z tym jest, co was inspiruje do nowej pracy ,nie zaleznie czy malujesz rzezbisz czy szkicujesz ,woda las muzyka wszystko tyka ,co z natchnieniem ,jak dlugo sa przerwy w tworzeniu tak mniejwiecej i czy galeria ,nasze obrazy tez cie inspiruja nakrecaja motor do dalszych dziel???

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 1:41 pm

no czekam na wypowiedzi zobaczymy kto szybszy ja mysle ze eryk z bartkiem sie beda na wyscigi tu wypowiadac ,dana ,Bintuprik o ciebie to bardzo jestem ciekawa ,Ewa ,Di ,a Seweryn tez ,wszystkich was zapraszam do rozmowy ,bardzo mie to ciekawi ,,,Kazdy jest tu mile widziany ,to przeciesz wasz uczucia chodzi ,jak sie napisze to i sie zrozumie dlaczego taki a nie inny styl macie ,

bintuprik
student

Postby bintuprik » Mon Jun 11, 2007 5:49 pm

Nie wiem czy powinnam jeszcze klapac, skoro i tak przeczytalas juz wywiad...ale dodam, ze doopa mnie inspiruje bardzo...widze rozne moje ciagoty w pracach innych ludzi, niektore prace podobaja mi sie tak bardzo ze od razu lece cos sobie porysowac, bo mnie cos tam zainspirowalo...czasem tez sie zdołuje, ze ktos potrafi tak, a ja nie... :roll: Moge sie przy okazji czegos nauczyc od kogos, niektore prace sa naprawde bardzo pouczajace dla mnie, kiedy ogladam sobie, jak ktos buduje emocje, nastroj, natezenie koloru, tło. Mozna sie pouczyc malarstwa i rysunku tu od was wszystkich :D

zeberka68
uczen

Inspiracja?

Postby zeberka68 » Mon Jun 11, 2007 6:10 pm

Tak, od jakiegos czasu inspiruje mnie Eryk!

zeberka68
uczen

TESTOWO i wątpliwosć techniczna

Postby zeberka68 » Mon Jun 11, 2007 6:13 pm

Nie wiem tylko czemu zalogowany BartekLi (to ja) pisząc o inspiracji zostalem podpisany inaczej? Bląd?

bintuprik
student

Postby bintuprik » Mon Jun 11, 2007 6:25 pm

zostałeś zebrą z klasą :lol:

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 7:25 pm

chacha bartek zeberka ,no inspiruje cie Eryk ,napewno jego ostatnie zachowanie i ostatnie obrazy ,ale tak naprawde to uchyl rabka tajemnicy ,bo te twoje trawki malujac musisz miec jakas przyczyne ,czemu np ,tak a nie inaczej ?czemu tyle jest surrealizmu i realizmu w teoich obrazach

DZIDZIUS
mistrz

i

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 7:31 pm

batipuk ,czyliBantuprik ,ale z masz ciezki ten nik do zapamietania ,wiec latwiej puk puk albo- luizo -wlasnie o to mi chodzilo o ta malarska frustracje ,ajcos zobaczysz to lecisz malowac ,,,,i co jeszcze moze jakas muza czy cisza calkowita cisza?

kratke
student

inspiracje - będę twardy i się rozpiszę

Postby kratke » Mon Jun 11, 2007 8:00 pm

(być może napiszę kilka postów, nie gniewajcie się)
Tak w ogóle to jestem wystawowym maniakiem i to wystawy są jedną z rzeczy, które mnie najbardziej inspirują, zostało już tylko dwóch artystów, którego MUSZĘ odhaczyć, czyli zobaczyć na żywo - Modigliani i Turner.:)
Dlaczego?
Bo, jako że nie mam wykształcenia artystycznego, nie zetknąłem sie z techniką jako taką. Widziałem reprodukcje, miałem kilka albumów w domu, no i tak zacząłem smarować plakatówką po deskach... będąc święcie przekonanym, ze namalować "dzieło" jest niemożliwością...
A potem zobaczyłem wielkich i niewielkich:) z bliska i oszalałem, zacząłem patrzeć na sztukę zupełnie inaczej w momencie, kiedy zobaczyłem TECHNIKĘ. Brudy Moneta i Utrilla, dziwną kreskę w grafikach Goi, dziecko w Caravaggiu i naiwność u El Greco. Nadjedzona Boznańska, niedbały Witkacy i zupełnie inny od albumowego Wróblewski w akwarelach i gwaszach z gór.
To już z kilku lat się nazbierało, może dla kogoś kto się sztuką zajmuje bardziej profesjonalnie, wygląda to śmiesznie, ale to była moja największa inspiracja nie do tego, co robię teraz, ale do tego, żeby to co robię podejść już na poważnie... Teraz już inspiracje mam dojrzalsze:), ale psychopatyczne zwiedzanie czego się da zostało mi:)
Aha i jeszcze jedno, dwa razy byłem na wystawie po Biennale Pasteli w Nowym Sączu (ale nie byłem w Nowym Sączu:)), tyle tak różnych pasteli w jednym miejscu, można się strasznie zamieszać, ale tez sporo dla siebie wyciągnąć.
Jeżeli ktoś przez to przebrnął, to dodam, że chyba teraz da się zrozumieć, dlaczego tak maniakalnie zwracam uwagę na jakość reprodukcji umieszczanych na doop-ie, po prostu nadal inspiracji mocno szukam w przypatrywaniu się z bliska:)
A o tym co jeszcze, i co bardziej aktualne, napiszę kiedy indziej, pozdrawiam i nie śmiać mi się!

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 8:24 pm

kratke to ty seweryn ,tylko ty mozesz tak jezdzic pociagiem i ogladac wystawy ,ale az tyle tego bylo ,jej zazdroszcze ,wcale sie nie smieje podziwiam ,bo zobaczyc z bliska bym chciala diela salwadora ,albo chagLLA ,NO I PASTELA ,TAK TO TWOJA MILOSC ,,- ZACZYNALES PLAKATOWKA , ja tez ,a powiedz a widoki w drodze te szybko mignaca jak w pociagu to tez inspiracja ,zawsze mnie zastanawialo ,to bo szybkie poklatkowe obrazy sie twozyly ,choc pociagiem nie jezdze ,-
a czemu NIKI sa inne na forum a inne na galerii ,ja nmam swoj ///

Ewucha
Nowicjusz

Postby Ewucha » Mon Jun 11, 2007 8:30 pm

Mnie potrafi zainspirować wszystko :) Największy mam pęd twórczy kiedy maluję obraz komuś, czy to w prezencie czy na zawołanie. Jeśli jest to bliska mi w jakiś sposób osoba, to w mój wycios wkładam największe starania i porcję uczuć. W samym procesie twórczym ogromną rolę odgrywa muzyka. Najprzyjemniej mi się słucha Harry'ego Gregsona-Williamsa czy Hanza Zimmera i takich tam innych wybitnych soundtrackowców. Doop(a) oczywiście też daje wielkiego kopa, który stawia mnie przed sztalugą! Uwielbiam sobie popatrzeć i pozachwycać się Waszymi wyciosami! Tam na dysku mam pościągane dzieła "największych" (najbardziej znanych) twórców - musiałam to zrobić na historię sztuki bom na ASP chcę się dostać, ale tak naprawdę obrazy zamieszczane tutaj są dużo, dużo ciekawsze. Znalazłam już tutaj swoich mistrzów, których twórczość mnie zachwyca, ale także dużo innych świetnych i ciekawych artystów, którzy może nie mają jeszcze rozwiniętej techniki, ale za to mają bogatą wyobraźnię (czy to w twórczości czy w opisach :)). No a to się dla mnie też ogromnie liczy! Zwłaszcza że ja jestem początkująca i mogę się jeszcze wielu rzeczy nauczyć. A tworzę bo sprawia mi to ogromną przyjemność (chociaż gdy maluję bardzo często mam napady wściekłości, bo mi nie wychodzi).
Dooobra kończę, bo mój nudny wywód jest tak długi, że będzie odstraszał z daleka.
Fajnie że założyłaś ten temat DZIDZUS! Dzieki :*

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 8:38 pm

:) ewuch i o to mi chodzilo jako pierwsza wlozylas w inspiracje Muzykę przez duze ę ,co prawda nie znam tych wykonawcow ,ale o to mi chodzi muzyka to jeden ze srodkow poprzez ktore dzialaja na nas i jakby dzwiek przechodzi z ucha do serca i promieniuje do pedzla ,dobrze ze sie uczysz od mistrzow "wielkich " tak jak seweryn ich oglada "szczesciaz " a tez sietnie ze od malutcy nie sa ci obcy ,gdyz ,wylapujesz to wlasnie cos ,co jest potrzebne i DZIALASZ wtedy ,to jest ten MOtor ,prawie jak emzeta cezeta szybki ,a ciebie sie spytam odwrotnie a co puzniej jak sie juz wypalisz jak cuisza nastaje i patrzysz na swoje dzielo ,masz dosc czy nieustannie poprawiasz ,- nadmieniam jeszcze ze jakim cudem masz taka energie i skoro tak to czemu MOWISZ ZE pracy nie lubisz ,"bimbrowej "

kratke
student

inspiracje - teraz będe oryginalny:)

Postby kratke » Mon Jun 11, 2007 9:08 pm

(brnę dalej)
W okresie studiów kilka inspirujących przedmiotów miałem.
W zasadzie nawet trochę powiązanych ze sztuką... na pewno nauczyłem się inaczej patrzeć na świat, może zastąpiło mi to trochę ten brak wiedzy plastycznej... ale czasem to patrzenie jest dla mnie przekleństwem, zbytnio analizuję świat:)
1. Optoelektronika, technika światłowodowa i fizyka, wtedy już malowałem, w trakcie optycznych tematów dziwnie inne rzeczy mnie interesowały niż prowadzących:), no i muszę przyznać, ze laboratorium do tych przedmiotów też było ciekawe, wtedy miałem fazę zainteresowania sposobami rejestracji światła, załamań, odbić i innych mniej oczywistych zjawisk. Wtedy mniej malowałem, dużo rysowałem takich świetlnych abstrakcji, z tego niewiele fizycznie zostało, ale jak BartekLi (czy może zeberka68:)) napisał mi pod którymś obrazkiem, warto coś robić i próbować, może wyda się bez sensu, ale zawsze coś zostanie. Chyba zostało...
2. Druga grupa to ogólnie: wizualizacja, metody przetwarzania obrazu itp. Tam zdobywałem wiedzę na temat tego, co widzi człowiek, jak mu przekazać "okiem" czytelną informację, ale też było to przetwarzanie obrazu, skale barw, pisanie różnego rodzaju filtrów, algorytmów, jeśli ktoś interesuje się grafiką komputerową to kojarzy te podstawowe pojęcia korekcji i filtrowania obrazu w PS, Gimp, Corel, czy jakimś innym programie... Byłem tym zafascynowany, że takie to proste, że samemu można napisać takie rzeczy, miałem taka fazę wtedy, ze z kolei zupełnie nie malowałem tylko bawiłem się grafiką komputerową, no cóż to były przynajmniej NAPRAWDĘ autorskie grafiki:)
3. A z zupełnie innej beczki, miałem tez fizjologię człowieka na AM, podobno artysta musi znać anatomię, ja poszedłem nawet o krok dalej:) Muszę przyznać, że niedobrze mi się momentami robiło, ale trwałem dzielnie:)
(w zasadzie mógłbym napisać jeszcze o kilku inspiracjach ale na ten moment daruję sobie, dobranoc, może kiedyś napiszę o tym co jest teraz, a nie było kiedyś...)

Ewucha
Nowicjusz

Postby Ewucha » Mon Jun 11, 2007 9:15 pm

Tak naprawdę to ja nie lubię żadnej swojej pracy, bo widzę niedoskonałości, albo wiem w którym miejscu wylewałam siódme poty i męczyłam się żeby to jakoś wyszło. I kiedy oglądam prace wielkich mistrzów historii malarstwa, albo wielkich mistrzów Doop(y) :) to moje obrazki wydają się paprochami :P A poza tym mam niską samoocenę i wymagam od siebie bo chcę być coraz lepsza (ale to chyba normalne). Chociaż z drugiej strony czuję dziwne przywiązanie do moich prac, bo w końcu to one moje są tymi RĘCAMI wyciosane :)
No a poza tym, to tutaj są tak kochani ludkowie, że aż chce się w farbach i tuszu pluskać, żeby później swym trofeum się pochwalić i poczytać komentarze nie z tego świata!

DZIDZIUS
mistrz

inspiracja ,

Postby DZIDZIUS » Mon Jun 11, 2007 9:23 pm

niedawno byla u nas akademia i byl wyklad malowanie swiatle ,swietnie tu pasuje ,rozumniem te slowa co napisales ,fizyka to swiatlo chemia to substancje kolory ,anatomia mowisz tego mi brak ,i marze by to osiagnec ,ale tu trza cwiczyc ,
jedno powiem ze masz dar obserwacji ,laczysz swiaty ,mowia ze dzieci maja ten dar ale doroslym sie to zdarza ,i to jest piekne ,no nie na darmo wspomnialam dzis o Lonardo pod praca seweryna on tez studiowal wyzsze wizualizacje ,ile sie uczyl obserwowal by maszyny konstruowac by szkicowac ,a sewerym podruze wystawy nauki no ciekawi mnie te programy graficzne oj bardzo ,znam je wszystkie trzy a gimp jest "dARMOWY ' hihi ,a jesli znasz je od podszewki ,no to hym ,podziw ,a dlaczego w takim razie Kochasz tak kwiaty trawki ? skoro fizyka laboratorium ,wiem symbole tu zycie tu granica smierci ,z ta anatomia ,
______
a cieszy mnie fakt ze robi sie tu tak Barwnie ,bo kazdy z nas jest Barwny i zachwyca ,

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”