malarstwo ścienne

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
niegel
Nowicjusz

malarstwo ścienne

Postby niegel » Thu May 10, 2007 7:45 am

mam pytanie,czym najlepiej malować na ścianie?
ale mi sie zrymowało
na ścianie w pokoju np.często mnie proszą o coś dla dzieci,do tej pory malowałam zwykłymi plakatówkami,ale może jest coś jeszcze
będę wdzięczna za sugestie

kratke
student

Postby kratke » Thu May 10, 2007 4:45 pm

no przede wszystkim to z plakatówką jest problem w środowisku wodnym, a o to łatwo z małymi dziećmi:) Po prostu akryl, ja polecam, nie wiem jak inni bywalcy forum...

Oli
Nowicjusz

Postby Oli » Sat May 12, 2007 6:12 pm

Witam!Ja też wybrałabym akryl, zwłaszcza na ścianę w pokoju dziecinnym (dzieci jednak lubią rozmazywać "różne rzeczy",a tempera lub "plakatówka" może im do tego posłużyć :) ). Jest jeszcze jedno rozwiązanie: do białej emulsji akrylowej dodawac pigmenty barwne (takie jak do ścian). Można je kupić w przeróżnych kolorach i mieszac jak farby.Powodzenia!

Ewucha
Nowicjusz

Postby Ewucha » Fri Jun 01, 2007 10:55 pm

Hej! Ostatnio zdarza mi się coraz częściej bazgrać po ścianach. Na początku malowałam plakatówkami z tuby (udało mi się znaleźć wyjątkowo pancerne i tanie), ale rzeczywiście jeśli chodzi o malowanie w miejscach dostępnych dla dzieci - polecam akryl. Ale najważniejsze: świetnie maluje się po prostu farbą emulsyjną - po 4 zł można dostać próbki w słoiczkach po 300 ml (trochę ponad szklankę) tyle że trzeba dobrze poszukać. Mi się udało znaleźć takie farby w małym sklepie z farbami, wałkami, pędzlami i podobnym sprzętem, ale najbardziej dostępne są one w hipermarketach, a nawet i w supremarketach :)

niegel
Nowicjusz

Postby niegel » Fri Jun 08, 2007 10:19 pm

emulsyjnymi jeszcze nie robiłam,ale nie daje mi spokoju,efekt jaki uzyskam,no i żeby nie odpadło w końcu jak będzie kilka warstw,myślę ,że trzeba będzie jednak wziąć akryle

bintuprik
student

Postby bintuprik » Mon Jun 11, 2007 5:51 pm

zdecydowanie akryl. Jak pomalowalam szafe plakatowkami, to po paru miesiacach zaczelo pekac kruszyc sie i odpadac. takze plakatowki niet:)

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”