Konserwacja i renowacja obrazów olejnych.

Tu mozesz podzielic sie swoimi spostrzeżeniami na temat malarstwa
tadeusz
uczen

Konserwacja i renowacja obrazów olejnych.

Postby tadeusz » Mon Feb 26, 2007 10:13 am

Czy ktoś może podzielić się swoją wiedzą na temat renowacji i konserwacji starych obrazów olejnych? Może coś z własnej praktyki.

DZIDZIUS
mistrz

o konserwacji z drugiej strony ,jak mozna zniszczyc obraz ,

Postby DZIDZIUS » Wed Feb 28, 2007 8:37 am

o konserwacji z drugiej strony ,jak mozna zniszczyc obraz ,Mam obraz 110/100 byl w ciagu 14 lat przemalowywany ,pod kolor przeprowadzek raz tylko zdzierałam warstwe do płutna sama odpadala (przy drugiej warstwie).obraz był conajmniej 8 razy przemalowany i ma gruba warstwe ,ostatnia warstwa była malowana farbami włoskimi i OLEJEM JADALNYM ,gdyz dziwnie sie wazyła i tylko olejem jadalnym łapało ,obraz wysychał rok i gdybym chciała mogłabym jeszcze domalowac . a co do konserwacjii to wiem ze obraz sie do niczego nie nadaje bo farba bedzie napewno odpekac ,jedne tylko pocieszenie ze wylada jak by mial conajmniej 50 lat ,ale sie nadal błyszczy ,a ze wisi na przeciwko okna wiec dziwnie to wyglada ,zużylam juz 2 werniksy matowe i nie pomaga ,no musze sie z tym pogodzic Bo ten obraz to moj caly dom i wszystkie przeprowadzki:) .

Katarina75

Postby Katarina75 » Wed Feb 28, 2007 10:36 pm

...Witam serdecznie ...mam takie małe pytanie...dlaczego obraz był przemalowywany?? czy tylko ze wzgledu na przeprowadzki i dopasowanie do wnetrza??...Hmm...moim zdaniem obiekt nie jest przeznaczony na straty...bo jezeli warstwy malarskie odpadaja to w celu konserwacji przeprowadza sie na obiekcie m.in. gruntowanie,kitowanie,punktowanie i odtwarzanie mal. (jezeli farba odpada to w tych miejscach naklada sie kit a nastepnie punktuje a potem wlasnie odtwarza dzielo)...jezeli chcesz to w najblizszym czasie moge sie dowiedzic co z twym obrazem mozna zrobic...:)...... tylko musialabys mi podac szczegolowy etap przemalowywan...ok pozdrawiam serdecznie.

DZIDZIUS
mistrz

Postby DZIDZIUS » Fri Mar 02, 2007 6:40 pm

witam
obraz był własnie do koloru scian przemalowywany (inny wystroj mieszkania),ZA KAZDYM RAZEM ROZNYMI FARBAMI OLEJNYMI I OLEJEM LNIANYM ,kazda nastepna warstwa byla malowana po wyschnieciu poprzedniej ,farba nie odpryskuje narazie ,kłopot tylko mam ze po ostatniej warstwie sie bardzo blyszczy ( moze dlatego ze byl malowany olejem jadalnym) i gdyby byl jakis srodek matujacy co mozna by bylo rozprowadzic grubym pedzlem chce powiedziec ze wernix w spreju nie pomaga ,dziekuje serdecznie za odpowiedz

Return to “MALARSTWO i GRAFIKA”