brak dawnych zakładek

W tym dziale możesz podzielić się pomysłami , Twoja wizją galerii, propozycjami zmian.
Zadać pytanie odnośnie działu "Onas, reguły w skrócie"
gosc

brak dawnych zakładek

Postby gosc » Sat Apr 05, 2008 4:54 pm

Zamiana zakładki "nowo dodane" na "warsztaty" nie jest dobrym pomysłem. Oglądający traci możliwość zobaczenia wielu prac, a zjawiają się na tej stronie ludzie którzy tylko oglądają, a więc nie korzystają z wyszukiwarki, patrzą na obrazy a nie na nazwy twórców. Strona zdecydowanie traci. Również "ostatnie komentarze" to była przydatna zakładka. Warsztaty są dobre, ale chyba nie o nie tu chodzi na pierwszym miejscu.

kratke
student

Postby kratke » Sat Apr 05, 2008 5:28 pm

zarówno "nowo dodane" jak i "nowe komentarze" nadal są dostępne, tyle, że nie jako przyciski u góry, ale odpowiednio po lewej stronie 6 najnowszych prac i 3 najnowszych komentarzy...

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Sat Apr 05, 2008 7:51 pm

Tak, ale są mniej widoczne. Pomijam kwestie przyzwyczajenia - ale na rzut oka wyświetlanie przede wszystkim prac jest dla "zewnątrzoglądających" ważne. Proponowałbym np. zmianę koloru "tapetki" na aplę albo jasne tlo z wyraźnym napisem - jeśli miałby zostać jak teraz.

kratke
student

Postby kratke » Sat Apr 05, 2008 8:00 pm

heh, to prawda, że ja też raczej korzystałem z tych przycisków i z pewnym zdziwieniem przyjąłem ich brak, szczerze mówiąc przez chwilę, nie wiedziałem jak się dobrać do nowych komentarzy...
a jako że jestem bywalcem "codziennym", to tym bardziej trudno sie dziwić nowym...
tak na marginesie to jest na doopie kilka mało intuicyjnych kwestii, ja się w sumie do nich przyzwyczaiłem, ale pamiętam, że "odkrywanie" galerii chwilę u mnie trwało, a i na jakiś czas odstraszyło od jej eksploracji
na szczęście (swoje, nie wiem, czy Wasze...) wróciłem, na ale nie każdy musi być tak uparty...

mam na myśli przede wszystkim powiększanie prac no i to nieszczęsne otwieranie nowych okienek przy kliknięciu w "nowo dodane" nie w pasku u góry...

Bartek ma absolutną rację, nad wyróżnieniem pewnych kwestii wartałoby pomyśleć:)

DZIDZIUS
mistrz

a ja powiem tak

Postby DZIDZIUS » Sun Apr 06, 2008 11:08 am

ze musiałam sie spytac doop-u gdzie sa nowe kometarze ,,bo nie wiedziałam jak sie poruszac ,a to tak było proste ,ze myslałam no tak hym płytko? ,czy strona jest tak trudna :) ,i fakt na poczatku mnie to zniechecało ,a ze ja prawie kometuje wszystko ,odpuscilam sobie kilka dni ,,,,dobrze ze juz wiem ,a "nowi " no napewno jest im trudno ,a co do otwierajacych sie nowo okienek to fakt ,na pasku mam tyle zakładek ze ochochcho ,bo "przy kometarzach wole powiekszyc prace zanim ja skometuje opisze ,ah pozatym po staremu ,

gosc

Postby gosc » Sun Apr 06, 2008 1:56 pm

Znalazły się zakładki, ale dopiero po waszych wskazówkach. Znaczy nie są czytelne dla oglądaczy. Ale są, więc przepraszam, jest w porządku.

doop.pl
Site Admin

cos pomysle

Postby doop.pl » Mon Apr 07, 2008 8:56 pm

Moze to i racja. Nam juz ciezko popatrzec na strone tak jak to robia osoby ktore maja z nia pierwszy raz doczynienia. Sporo chcemy umiescic w tycvh buttonach na gorze a miejsca mamy ile mamy. Pomyslimy co robic. Dzieki za uwagi

Return to “PROPOZYCJE,POMYSŁY”