Polski Związek Artystów Plastyków ,,doop”

W tym dziale możesz podzielić się pomysłami , Twoja wizją galerii, propozycjami zmian.
Zadać pytanie odnośnie działu "Onas, reguły w skrócie"
tadeusz
uczen

Polski Związek Artystów Plastyków ,,doop”

Postby tadeusz » Sun Jul 08, 2007 7:32 am

Zważywszy, że jest nas na galerii spora gromadka znakomitych artystów, że nasz potencjał twórczy jest wystarczająco duży, a ilość i różnorodność zgromadzonych prac to potwierdza, że znakomite opracowanie strony www, na krok nie ustępuje innym tego typu i na koniec, należy podkreślić że całość jest sprawne i bezkonfliktowe zarządzanie przez administratora, prosi się, by uczynić następny krok. Takim posunięciem może i powinno być zrzeszenie się naszej grupy w ,,Polski Związek Artystów Plastyków”. Nie ukrywam, że najlepiej by się stało, gdyby powołaniem związku zajął się administrator, któremu co tu ukrywać ( tu serdeczne podziękowanie ) zawdzięczamy całe to przedsięwzięcie i możliwość naszego w nim udziału.
Związek jak mi się wydaje, należałoby zarejestrować w sądzie. ( na szczęście w tego rodzaju sprawach koszty sądowe są stosunkowo niskie. Cztery lata temu za rejestr tytułu czasopisma zapłaciłem 30 zł, to dla przykładu ). Inne koszty to druk legitymacji związkowych dla jej członków.
My powinniśmy ponieść również jakieś koszty, myślę, że zrzutka po dwadzieścia czy trzydzieści złotych nikogo nie uderzyłaby zbyt mocno po kieszeni.
A korzyści?
Dla nas oczywiście legitymacja do kieszeni, świadomość, że jest się członkiem PZAP. Możliwość odpowiedzi na pytanie kierownika miejskiej galerii czy sklepu ,,A czy jest pan, pani członkiem ZPAP?” – Jestem członkiem Polskiego Związku Artystów Plastyków odpowiadamy i legitymację pod nos. Co starsi mogliby być prezesami Oddziałów Wojewódzkich lub Powiatowych.
Dla administratora ,,doop” jako ,,naczelnego prezesa” możliwość skutecznego ubiegania się o dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków na promocję kultury. Na przykład jak niżej;– skopiowane ze strony MKiDN
UWAGA! OSOBY ZAINTERESOWANE DOTACJAMI NA ROK 2007!
Szanowni Państwo.
Uprzejmie informujemy, iż Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza w 2007 roku następujące programy operacyjne:
1. Promocja twórczości
2. Rozwój infrastruktury kultury i szkół artystycznych
3. Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury
4. Fryderyk Chopin
5. Rozwój inicjatyw lokalnych
6. Promocja polskiej kultury za granicą
7. Promocja czytelnictwa
8. Promesa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
9. Patriotyzm jutra
10. Znaki czasu
11. Dziedzictwo kulturowe
12. Wyspiański
Szczegółowe informacje dotyczące programów znajdują się w dziale Programy Operacyjne 2007

Jako osoby prywatne nie mamy szans, jako związek, z tym już się będą liczyli. Koszt wydania raz na pół roku katalogu wybranych prac galerii doop , to duże pieniądze, szczególnie jeśli miałby być w kolorze, ale ten koszt może pokryć Ministerstwo. Koszt materiałów reklamowych, być może również.
A gdyby był problem z rejestracją w sądzie PZAP, bo już związek o identycznej nazwie istnieje ( ZPAP– Związek Polskich Artystów Plastyków ), choć faktycznie nie istnieje, to wówczas odwołujemy się do sądu okręgowego, lub składamy nowy wniosek z nazwą PZAP–doop ( Polski Związek Artystów Plastyków – ,,doop” ).
I to na tyle do przedyskutowania.
Pozdrawiam.
powyzszy tekst przesłałem jako artykuł, ale być może coś nie wyszło, bo wyskoczył na czerwono komunikat o braku kategori.

niegel
Nowicjusz

Postby niegel » Sun Jul 08, 2007 10:18 am

zdecydowanie jestem za,odrobina dobrej woli i hermetyczna grupa ZAP ,okupiona ciężkimi jak dla biednych artystów pieniędzmi byłaby bardziej dostępna, pomysł świetny, służę swoją skromną osobą

doop.pl
Site Admin

duze mozliwosci .......

Postby doop.pl » Sun Jul 08, 2007 4:15 pm

Bardzo dziękuje za zaufanie jakim zostaliśmy obdarzeni. Musze sie przyznać, ze myśleliśmy o czymś takim. Właśnie po to, aby mieć większe możliwości organizowania imprez, plenerów, wystaw itd.
Katalog akurat chcieliśmy wydawać sami ,ale faktycznie dotacja by sie przydala, bo pomysłów jest więcej niestety niż pieniędzy.

Zaraz jak tylko skończymy prace z galeria i sklepem sprawdzimy co potrzeba aby taki związek powstał. Z checia taki utworzymy.

pozdrawiam
Marcin
p.s. Już mogę nadmienić, ze pójdziemy z duchem czasu, sami nie jesteśmy zwolennikami nadmuchiwania sie i trzymania wysoko nosa. Sztuka powinna być dla wszystkich ludzi, którzy ja rozumieć chcą.

Jakubl
uczen

Postby Jakubl » Sun Jul 08, 2007 4:41 pm

popieram
ale z tego co wiem ZPAP prowadzi rozliczenia za artystów wystawia faktóry galeriom płaci ZUS i pobiera składki (tak było przynajmniej kiedyś) no i nie wiem czy to nie jest jakaś zastrzeżona zazwa.

Wiem, że dla ZPAP'u powstała konkurencja tzw. ZPAMiG który jest zupełnie niezależny i sam się utrzymuje no i nie jest taki skostniały
[/list]

tadeusz
uczen

Mały warunek

Postby tadeusz » Sun Jul 08, 2007 4:56 pm

Zapomniałem dodać, że aby zostać pełnoprawnym członkiem związku, trzeba by mieć minimum pięć prac na doop. Ale z tym chyba wszyscy się zgodzą.
Pozytywna i szybka opinia administratora daje nadzieję.
A co inni na to?

Oginski

Postby Oginski » Tue Jul 10, 2007 7:28 pm

Mi sie to bardzo podoba!:)

zeberka68
uczen

Postby zeberka68 » Wed Jul 11, 2007 8:29 pm

Całkowicie popieram pomysł Tadeusza. Podoba mi się bardzo. W tej galerii jest dużo zainteresowanych i zaangażowanych osób. To może sie udać :D( ...zeberka68 to ja...Lisowska Ewa.....zeberka???)

doop.pl
Site Admin

:)

Postby doop.pl » Wed Jul 11, 2007 8:46 pm

Bardzo sie ciesze, ze Panstwu pomysl sie podoba. Jesli bedzie to prawnie mozliwe, oraz zbierzemy odpowiednia liczbe artystow aby utworzyc stowarzyszenie , mozecie byc pewni ze stworzymy.

Pani Ewo - zeberko Smile poprawimy nicka na tego z galerii.

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Wed Jul 11, 2007 9:13 pm

Jestem za zwiazkiem, stowarzyszeniem czy inna mozliwa formą mogącą reprezentować grupę, tak ze odkladam pieniądz na wpisowe:) I sie zgłaszam juz awansem. BartekLi alias BartekLi :)

monikaimarcin1

Postby monikaimarcin1 » Wed Jul 11, 2007 9:37 pm

Jak dla mne pomysł super ,choć jestem tu od kilku dni .Myślę ze dla wszystkich moze to przynieść wiele korzyści. :D

monikaimarcin1

Postby monikaimarcin1 » Wed Jul 11, 2007 9:38 pm

monikaimarcin1 = KUDŁATY :D

tadeusz
uczen

A może członek założyciel

Postby tadeusz » Thu Jul 12, 2007 7:30 pm

Jeżeli mogę coś jeszcze dodać. Być może przy rejestracji związku, ponieważ nie jest to działalność jednej osoby, lecz grupy, wymagane będzie, lub wskazane, podanie listy osób – założycieli związku. Nazwisko, adres, podpis, deklaracja, lub jakaś uchwała itp.
I tu moje przekorne pytanie, czy są chętni na tytuł członka założyciela? Miałoby to swoją wymowę, oj miało. A jaki artystyczny splendor! Przecież każdy artysta ma duszę dwa razy bardziej wrażliwą, od przeciętnego zjadacza chleba.
pozdrawiam

Jakubl
uczen

Postby Jakubl » Fri Jul 13, 2007 7:00 am

jak już pisałem popieram i mam tylko nadzieje, że znalazło by się też miejsce dla sztuki użytkowej tzn. np. dłubania w złomie :)
po za tym jestem chętny do współpracy

annaWa
uczen

Postby annaWa » Sat Jul 14, 2007 6:41 am

Ja tez wyrażam chęć i radość z mozliwości bycia w takim Związku Artystów

waldsen
Nowicjusz

Postby waldsen » Sun Aug 12, 2007 8:15 pm

...i ja też chcę legitymację partyjną ,jakiś mały przywilejek też by się przydał....:) :lol:

Return to “PROPOZYCJE,POMYSŁY”