O Nowej Sztuce Tworzenia.

W tym dziale możesz podzielić się pomysłami , Twoja wizją galerii, propozycjami zmian.
Zadać pytanie odnośnie działu "Onas, reguły w skrócie"
tadeusz
uczen

Postby tadeusz » Thu Mar 08, 2007 8:23 am

Jeszcze raz muszę wyrazić swoje wątpliwości co do wielkich sukcesów w handlu sztuką malowaną na papierze, płótnie, płycie. Dziś jak donosiła wielokrotnie prasa, mało sprzedaje się książek, mało czyta i nie ma co się temu dziwić. Najpierw film, później telewizja, teraz gry komputerowe i internet odciągają od książki. Świat się zmienia i ludzie wraz z nim. Zmienić musi się także pisarz, zamiast powieści musi pisać scenariusze. Bo takie jest zapotrzebowanie. Dotyczy to także malarzy, zamiast malować swoje nikomu nie potrzebne obrazki musi stać się komputerowym Walterem Disneyem. ( Dla młodych artystów wyjaśnię, że to ten facet, który pierwszy narysował małą myszkę, a później myszka Miki zrobiła z niego multimilionera.)
Mamy talent, pasję, aparaty fotograficzne i komputery. Co nam więcej potrzeba do tego by stać się bogatymi, dobrze zarabiającymi ludźmi. Pomysłu i wytrwałości. Albo inaczej, nawet nie pomysłu, tylko dostrzeżenia, że mamy działać inaczej. Tu muszę wspomnieć o ,,Katedrze” która zajęła pierwsze miejsce w Los Angeles. Chłopak pracował nad nią podobno trzy lata. Kilkunastu czy kilkudziesięciu artystów z galeri doop zrobiłaby to znacznie szybciej.
A zatem moja propozycja jest następująca. Utwórzmy zespół komputerowych animacji, filmów stworzonych dzięki wizji artysty i komputerowych możliwości. Dziś jest na to zapotrzebowanie. Podobno jedna minuta komputerowej animacji kosztuje 10 000 dolców. W Łodzi ma powstać olbrzymie studio filmowe. Ale studio to jedno a artysta to drugie. Jest nas setka, w tym doskonali rysownicy, koloryści, fantaści .Czy galeria doop może wprowadzić tą nową kategorię sztuki?
Ja sam bardzo niewiele wiem o tym jak robi się animacje komputerowe. Ledwie, że gdzieś tam w Corelu mignęła mi opcja -ilość klatek filmowych, czy też utwór film. Ale wiem jedno, umiem się uczyć, dochodzić i myśleć. A to na początek wystarczająco dużo. Uczyć się możemy na wzajem, jeden od drugiego. Ważne by chcieć.
Dałem pomysł, czy z niego coś wyjdzie czy nic, to już inna sprawa.
A jeśli nie dziś, to może za czas jakiś. Warto nad tym się zastanowić, warto podyskutować.
pozdrawiam

LadMen

Postby LadMen » Sat Mar 10, 2007 2:49 pm

i Tak uwazam ze ludzie powroca do obrazow, ta tradycja przetrwa napewno .
Komputery przynajmniej nie dla mnie, i lepiej nie myslec o pieniadzach .Myslec o tym jak udoskonalac to co sie robi,i duzo robic,kasa predzej czy pozniej sama przyjdzie.Malo ludzi tak mysli,dlatego malo dobrego malarstwa w Polsce.

Return to “PROPOZYCJE,POMYSŁY”