Minusy => ocena prac

W tym dziale możesz podzielić się pomysłami , Twoja wizją galerii, propozycjami zmian.
Zadać pytanie odnośnie działu "Onas, reguły w skrócie"
cidar

Postby cidar » Fri Nov 02, 2007 4:25 pm

Oczywiście jestem ZA ,ocena pracy poparta komentarzem lub uzasadnieniem
Dodatkowo przydałby sie limit na umieszczanie prac w galerii Jedna praca w jednym dniu W ten sposób unikniemy lawinowego zapychania galerii pracami tego samego autora Kilka razy już tak bywało że całe strony zasypane są pracami jednego lub dwóch autorów , to staje sie nudne i zniechęca do prezentowania swoich prac Myślę ze takie ograniczenie wpłynie pozytywnie na wygląd galerii pod względem zróżnicowania oraz poprawi poziom prezentowanych prac Pozdrawiam

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Fri Dec 14, 2007 1:19 pm

W sumie sporo kolegów i koleżanek ma olewający co najmniej stosunek do ocen o czym tu i ówdzie też słychać, dotyczy i wystawiania i otrzymywania, wobec czego rzeczywiście można się zastanawiać nad sensownością tego elementu. Zgadzam się że ocena+komentaż zsynchronizowane jako obowiązek jest jakimś wyjściem, (zawsze można skomentować "+"), jak rozumiem-a i takie problemy sie pojawiają- czasem sobie tzw."ktoś" pozwala... Sprawa jest ciężka, fakt, może w sumie to wszystko budzi niepotrzebne emocje, ale wydaje mi się ze gdyby każdy w poczuciu jakoś tam przyzwoicie pojętej odpowiedzialności wystawiał oceny jak uważa nie byloby być może problemu, taka z resztą była idea Marcina-Admina, tymczasem prace z największą ilościowo punktacją mają tych ocen -naście i można je policzyć chyba na wszystkich dostępnych palcach jednej osoby... a mamy 7000 !!! A użytkowników... pozostawiając samych... ze tak nieładnie powiem "aktywnych" - będzie ponad 30... Być może rzeczywiście sensu nie ma...
Co do ilości wystawianych jestem przeciw limitom, nie aż tak często zdaża się taka dominacja a kłopotliwe będzie na pewno dla tych co właśnie przyszli i mają ze 100... Napoleon miał też ekstra 100 i co?

Oli
Nowicjusz

priorytet: komentarz!;)

Postby Oli » Fri Dec 14, 2007 2:48 pm

Popieram pomysł dziennego limitu (nie limitu ilości prac w ogóle) .Tak jest na większości galerii i chyba zdaje egzamin :wink: No i brak anonimowości oceny...Jeszcze raz apelujemy do Marcina-Admina :!: Pozdrawiam :)

P.S. Chciałam jeszcze przypomnieć pomysł Kasi: "Księga Gości"...dla odbiorców spoza galerii :wink:

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Fri Dec 14, 2007 5:11 pm

Limit prac - przeciw.
Ocena spersonifikowana - tak. Mozliwe to?

doop.pl
Site Admin

ocena prac

Postby doop.pl » Sat Dec 15, 2007 9:38 pm

limitu dodawania prac napewno nie bedzie. Co do spersonalizowania ocen sam nie wiem. Nie widze tego jak by to mialo wygladac, np 230 glosow spersonalizowanych .. srednio to widze . I srednio widze sens . Nie sadze zeby wiecej niz 5% glosow bylo czysto zlosliwych.

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Sat Dec 15, 2007 10:37 pm

...też nie wiem jak miałoby wyglądać 230, póki co najwięcej chyba u babki w chuście Danuty jest 18? Coś tak jakoś, no, nie widziałem więcej, ale wszystko przed nami... I tak wydaje mi się że klopot tkwi aktualnie w pewnej niechęci do oceniania...

kratke
student

Postby kratke » Sun Dec 16, 2007 9:50 pm

co prawda to prawda, ja mam np niechęć bo te oceny to tak trochę działają dziwnie, więc rzadko oceniam... a tak szczerze mówiąc to zdarzyło mi się ładnych kilka ocen przypadkiem wystawić, poprzez przypadkowe kliknięcie...
nie bardzo to działa, za łatwo się pomylić :oops:

a co do tego jak to ma wyglądać...
plfoto, portal fotograficzny (no to taki prawie link podałem, można mnie ocenzurować jak coś :? ) , na którym wiele jest zdjęć ocenionych x kilkaset rozwiązał to tak, ze ocena wygląda tak jak teraz na doopie, a oceny cząstkowe wyskakują w oddzielnym oknie, po kliknięciu na średnią, polecam okiem rzucić, jak to tam działa...
może coś takiego spróbować?

BartekLi
mistrz

Postby BartekLi » Thu Dec 20, 2007 10:02 pm

Taki system jak w fotograficznym rzeczywiscie chyba w porządku pod warunkiem ze nie będzie 230-tu... :shock: taaak, ale w sumie po co skoro zainteresowanie ocenami jest znikome... :roll: no chyba że bedzie to powód do wzrostu liczby chętnych do belfrowania, to fajne zajęcie, ja tam lubię sobie po-o-ceniać :D

evejank

Postby evejank » Sun Jan 25, 2009 7:39 am

Zgadzam się z tym co napisał Cider limit jedna praca dziennie,albo dwie ewentualnie.
Ocenianie prac nie bardzo mi się podoba jak dla mnie jest to trochę dziecinne takie klikanie. Fajnie by było żeby oceny były uzasadnione komentarzem, ale wiem ,że i to nie zawsze działa tak jak powinno.Niektórzy dają oceny po znajomości w ogóle nie sugerują się daną pracą . Jak narazie wydaje mi się nie ma tu kliki takiej jak na innych portalach tzw " towarzystw wzajemnej adoracji ". Jeszcze jedna sprawa złośliwe ocenianie. Ktoś kogoś nie lubi i pisze mu obraźliwe komentarze, wystawia niskie oceny. Zakłada konta znajomym tylko po to żeby mieć więcej sprzymierzeńców . Uważam ,że jest to niedopuszczalne i nie powinno być tolerowane. Donosicielstwo tzn. zgłaszanie prac do usuniecia tylko dlatego ,że się kogoś nie lubi. Jak na razie nie ma tu tego i oby nigdy nie było. Musimy wspólnie dbać o poziom tej galerii,bo inaczej zejdzie na psy jak np. digart. To co się tam dzieje to jest straszne.
Donosy ,wyśmiewanie ,obrażanie jest na porządku dziennym .Ludzie są
zastraszani. Moderatorzy kompletnie nie panują nad tą bandą . Blokują ludzi wartościowych co mają swoje zdanie. Takich co naprawdę coś potrafią . W zeszłym roku wielu odeszło. Zaczynają tam rządzić buraki niestety. Oby tu nigdy do tego nie doszło.

laim
mistrz

Postby laim » Sun Jan 25, 2009 9:04 am

Macie racje, nie mozna dopuścic do tego aby u nas były obelżyny:) Bo i po co to komu potrzebne jak się nie podoba, to można nie wejśc lub nie oceniac czy nic nie pisac, albo napisac z wyważeniem, bo to przecież prace się ocenia, a nie człowieka, żeby go obelzynami "połechtac"
Genarealnie mi tam na ocenach plusach czy minusach nie zależy poprostu dzielę się tym z wami co namaloałem i oglądam co namalowali inni i to jest ok. Cho czasem cos napiszę lub ocenie jak mnie zauroczy:) Raz interweniowałem ale tylko swoim komentarzem donosic nigdy:)Aby kogoś zdjeli itd:)
Pozdrawiam Wszystkich i Oby na Doopie było dośc znośnie i fajnie, a nie jakas forma "polskiego piekiełka:)"

evejank

Postby evejank » Mon Jan 26, 2009 6:52 am

Mnie też na ocenach nie zależy.fajnie,że jest miejsce gdzie można pokazać swoje prace.Zobaczec prace innych lepszych od siebie. Wymienić sięuwagami .Chce,żeby tu było normalnie. Po prostu bez nagoneki i złośliwości.
Jestem amatorem i konstruktywna krytyka jest dla mnie cenna.
Co do,limitu prac to była tak luźna propozycja ,nie chcę nikogo ograniczać. Może i racja ,że nie powinno być. Sama jak tu przyszłam to wrzuciłam pierwszego dnia sporo prac ,a potem długo nie wrzucałam nic.
Teraz to i tak wrzucam coś raz na kilka dni, bo i tak więcej nie jestem w stanie zrobić. Pozdrawiam

Return to “PROPOZYCJE,POMYSŁY”